Straka a třetiligové Velvary? Do Vánoc bude jasno. Zájem mě těší, mám i nabídku z ciziny, přiznal

Straka a třetiligové Velvary? Do Vánoc bude jasno. Zájem mě těší, mám i nabídku z ciziny, přiznal

Zkušený trenér František Straka řeší příjemný problém. Na stole mu momentálně leží dvě nabídky k práci a on věří, že do Vánoc bude jasno a bude mít nové angažmá. „Kdo mě zná, tak ví, že jsem posedlý fotbalem. Zájem o mě mají Velvary, ale nebudu skrývat, že je tu i cizina,“ uvedl pro eFotbal známý kouč.

V závěru minulého týdne prosákly informace, že o služby známého kouče má zájem Slovan Velvary, ambiciózní lídr B skupiny ČFL. Šéf klubu přiznal, že by o angažmá Straky stál a kouče proto oslovil. „Velvary projevily zájem, zatím máme za sebou oťukávací jednání, tento týden se potkáme znovu,“ prozradil Straka. „Oceňuji zájem z jejich strany, nicméně také musím přiznat, že ještě koketuji s cizinou,“ neskrýval kouč, že ho potěšilo, když se šéf velvarského klubu ozval.

Straka naposledy trénoval na Slovensku, v minulé sezoně tam dovedl k záchraně Trenčín. Klub s ním ale následně neprodloužil spolupráci. „Ještě dneska mě to bolí, měl jsem zájem pokračovat,“ přiznal kouč, který vedl během kariéry Spartu, Slavii, Plzeň i národní tým. „Nedá se nic dělat, to je osud,“ dodal.

foto: © Profimedia

Pokud by si s Velvary opravdu plácl, dostal by šanci zbavit se nálepky trenéra záchranáře, který tým vyburcuje a ten se pak udrží v soutěži. Teď by si po letech vyzkoušel, jaké to je koučovat tým z prvního místa. V takové pozici byl před lety odvolán z místa kouče ve Spartě. I proto by Straku nejspíš možnost útočit s týmem na postup lákala. „Velvary mají zájem jít nahoru. Určitě by to byla výzva a zajímavé angažmá. S šéfem klubu se potkáme a budeme se o všem bavit,“ ukázal kouč, že by se nebál se Slovanem zabojovat o postup.

Ohledně působení v cizině jen prozradil, že nabídka není z arabského světa, ani nevoní exotikou. „Není to moc daleko,“ usmál se s tím, že zatím nechce být v této otázce více konkrétní. „Ale do Vánoc bych chtěl mít jasno. Fotbal miluji, kdo mě zná, tak ví, že jsem jím posedlý,“ naznačil Straka, že už by brzy rád zase usedl na trenérskou lavičku.

Vrátí se František Straka do akce? Se známým trenérem jedná třetiligová štika