PSV, Juve, Ajax a teď Slavia, jež mu dává druhou šanci. Někdejší obří nizozemský talent ale začne v Edenu individuálně

PSV, Juve, Ajax a teď Slavia, jež mu dává druhou šanci. Někdejší obří nizozemský talent ale začne v Edenu individuálně

Někdejší velký talent nizozemského fotbalu Mohamed Ihattaren se stal hráčem Slavie. Do pražského klubu přišel bývalý záložník PSV Eindhoven, Juventusu Turín či Ajaxu Amsterodam jako volný hráč, smlouvu podepsal na rok s tříletou opcí. 

Klub jeho příchod oznámil na webu. Jednadvacetiletý Ihattaren hrál naposledy zápas před rokem a půl, v úvodu angažmá ve Slavii se bude zatím připravovat individuálně.

"Mohamed platil za velký talent nizozemského fotbalu, v mladém věku prokázal obrovské schopnosti. Bohužel s jeho vývojem a kariérou hodně zatřásla smrt jeho otce, který na něj měl obrovský vliv. Následovalo období, kdy šel fotbal zcela stranou. Slavia mu chce dát druhou šanci. Ihattaren na sobě pracuje a chce se vrátit do profesionálního fotbalu. Dnes má fungující rodinné zázemí a velkou motivaci uspět," uvedl pražský celek svého nového hráče.

Rodák z Utrechtu odehrál v nizozemské lize 56 zápasů a vstřelil šest gólů za PSV. Poté se pokoušel restartovat kariéru v Juventusu, následně hostoval v Sampdorii Janov a Ajaxu. Naposledy nastoupil loni v červenci za rezervu Ajaxu přípravě.

Krmenčík čekal na první trefy v kyperské lize dlouhé měsíce. Teď už může být v Limassolu klidnější...