Zástupce vlastníka Vyškova je odhodlaný: Jsme sice malí a máme málo prostředků, ale jsme silní a dokážeme nemyslitelné

Zástupce vlastníka Vyškova je odhodlaný: Jsme sice malí a máme málo prostředků, ale jsme silní a dokážeme nemyslitelné

Každý současný hráč vyškovského áčka zná cíl klubu, kterým je postup do FORTUNA:LIGY a chce být součástí tohoto historického milníku. Přesně tohle tvrdí zástupce vlastnické společnosti Rainbow Akere Ndi.

Celek MFK, který je díky třiceti nastříleným brankám nejofenzivnějším souborem soutěže, už se sice musel poroučet z MOL Cupu, o což se postarala Dukla, nicméně F:NL po šestnácti kolech vede s náskokem čtyř bodů a elitě je zatím nejblíže.

Podle Ndiho je současné mužstvo kompaktnější, než tomu bylo v loňském roce a vztahy mezi hráči jsou fantastické. "Kéž by to tak pokračovalo i ve druhé polovině sezóny. Víme, že MFK Vyškov není v některých ohledech tak velký jako ostatní kluby, s nimiž hrajeme v lize, což je výzva, ale my se soustředíme, zůstáváme pohromadě a snažíme se co nejlépe využít to, co máme," uvedl na stránkách mfkvyskov.cz reprezentant majitele moravského klubu.

Nový majitel Táborska vnesl do jihočeské kabiny klid. Trenérský štáb ho bude v zimě žádat minimálně o 3 hráče

Ndi je přesvědčen o tom, že pokud se Vyškovu podaří dobře odstartovat druhou polovinu ročníku, má velkou šanci vyhrát ligu a zapsat se do historie MFK, fanoušků i celého města. "Že jsme sice malí a máme málo prostředků, ale jsme silní a dokážeme nemyslitelné. To přiláká do klubu investory, kteří s námi budou chtít spolupracovat na dalším růstu a úspěchu," pokračoval funkcionář.

I ve druhé polovině sezony u toho bude jednačtyřicetiletý nástupce Jana Trousila Jan Kameník, který usedl na vyškovskou lavičku v dubnu letošního roku a v Drnovicích může uplatnit zkušenosti z předešlých štací v Jihlavě, Pohronie a Zlíně.

"Je velmi skromný, pracovitý, cílevědomý a soustředěný člověk. Od prvního dne, kdy jsem se s ním setkal a dobře jsme si popovídali o jeho způsobu práce a přístupu k věcem, jsem hned věděl, že je to ten správný muž pro tuto práci. Trenérský štáb je fantastický – ať už jde o kondičního kouče, trenéra brankářů, maséra, vedoucího týmu nebo fyzioterapeuta. Všichni jsou skvělou součástí trenérského týmu a jejich vztah a vazba v kolektivu je skvěle vidět," zalichotil realizačnímu týmu.

Jarní cesta Falty, Metsoka, Kanakimany a spol. za jejich cílem startuje v úvodu března na půdě nováčka z Kroměříže. Mělo by se tak stát i s posilami do každé řady.

Kdo z vyškovského kádru by mohl navázat na Dweha a vydat se o patro výš? Slavia už prý má vybráno...