Plzeň vyhrála jediný z posledních 5 ligových duelů a čeká ji tým, jemuž se doma v posledních měsících daří

Plzeň vyhrála jediný z posledních 5 ligových duelů a čeká ji tým, jemuž se doma v posledních měsících daří
PREVIEW

Ve středu od 17:00 jsou v první lize na programu dvě dohrávky. Mladá Boleslav přivítá v utkání 6. kola Plzeň a Jablonec bude hostit v zápase 17. dějství Teplice. Na obou stadionech v současnosti probíhají práce na hřišti poté, co se tam kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu o uplynulém víkendu nehrálo.

Duel Mladé Boleslavi s Plzní se v původním srpnovém termínu neodehrál kvůli účasti Viktorie v závěrečném 4. předkole Evropské konferenční ligy. Oba týmy budou mít po vzájemném utkání nadále jeden duel k dobru, jelikož ve víkendovém 17. kole nenastoupily. Mladá Boleslav měla hrát proti Karviné a Plzeň v Ostravě. Středočeši se s ligovým nováčkem utkají ve středu 13. prosince, duel Baníku se Západočechy zatím náhradní termín nemá.

"Odložení nedělního zápasu v Ostravě bylo pro nás asi výhodnější směrem k regeneraci. Mladá Boleslav má výbornou ofenzivu se silnou trojicí nahoře, dávají dost branek," prohlásil asistent plzeňského trenéra Jan Trousil. Kouč Západočechů Miroslav Koubek v minulosti Mladou Boleslav vedl.

Viktoria neprohrála v lize se Středočechy už sedm zápasů, ale aktuálně v nejvyšší soutěži zvítězila v jediném z posledních pěti utkání. Oba celky mají 26 bodů, Plzeň je pátá, Mladá Boleslav šestá. "Uvědomujeme si sílu soupeře, ale domácí zápas chceme zvládnout. Věřím, že hřiště bude skvěle připravené a nehrozí již žádná sněhová kalamita," řekl trenér Mladé Boleslavi Marek Kulič. Klub na sociální síti X uvedl, že na hrací ploše trávníkáři momentálně intenzivně pracují.

Zajímavosti:

- Plzeň si utkání v původním termínu na konci srpna nechala odložit kvůli účasti ve 4. předkole Evropské konferenční ligy

- Plzeň v lize s M. Boleslaví 7x po sobě neprohrála (z toho 5 vítězství) a v posledních 3 vzájemných zápasech v nejvyšší soutěži neinkasovala

- M. Boleslav zvítězila v jediném z posledních 7 domácích ligových utkání s Plzní

- M. Boleslav prohrála 2 z posledních 3 ligových zápasů (oba venku)

- M. Boleslav doma v lize prohrála jediný z posledních 14 zápasů a 4x po sobě tam zvítězila

- Plzeň vyhrála jediný z posledních 5 ligových zápasů

- Plzeň vyhrála jediný z posledních 4 venkovních ligových duelů

- M. Boleslav kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu neodehrála v sobotu utkání s Karvinou, Plzeň ze stejných důvodů nenastoupila v neděli v Ostravě

- plzeňský trenér Koubek v minulosti vedl M. Boleslav

- Teplice prohrály jediný z posledních 4 vzájemných ligových zápasů

- Teplice vyhrály 2 z posledních 3 ligových zápasů v Jablonci

- Jablonec 4 ligové duely po sobě neprohrál

- Jablonec prohrál jediný z posledních 6 domácích ligových zápasů

- Jablonec je se 7 nerozhodnými výsledky remízovým "králem" ligové sezony

- Teplice v lize 3x za sebou neprohrály (z toho 2 vítězství)

- Teplice venku v lize minule zvítězily po 3 zápasech

- trenér Látal nebude na lavičce Jablonce kvůli trestu za 4 ŽK a na 100. odkoučovaný zápas v české lize si bude muset počkat

- teplický trenér Frťala v minulosti vedl Jablonec

- Černák (Jablonec) může odehrát 50. ligové utkání

Duel Jablonce s Teplicemi se měl původně odehrát v sobotu, jako jeden z šesti duelů 17. kola byl ale odložen. "Dnes pokračuje čištění okolí hřiště a zázemí pro diváky. Musíme doufat, že nám bude přát počasí a nebude další sněžení, které by nám přípravu stadionu mohlo zkomplikovat," citoval jablonecký web mluvčího klubu Martina Bergmana.

Dvanáctý Jablonec čtyři kola po sobě neprohrál. "Teplice mají 20 bodů, jsou nepříjemným soupeřem s dobrou defenzivou. Musíme k tomu přistoupit tak jako druhý poločas s Pardubicemi," uvedl jablonecký trenér Radoslav Látal, který kvůli čtyřem žlutým kartám nebude na lavičce a musí si ještě počkat na 100. odkoučovaný zápas v české lize.

Desáté Teplice bodovaly v nejvyšší soutěži třikrát za sebou. "Jablonec má sílu v ofenzivě, celkově je to dobrý tým, který není spokojený se svým postavením v tabulce. Po několika nezdarech se nám podařilo vytvořit bodovou sérii, rádi bychom na to navázali," řekl teplický trenér Zdenko Frťala, který v minulosti vedl Jablonec.

Ve středu se od 18:00 odehraje také zbývající osmifinále domácího poháru mezi Hradcem Králové a obhájcem trofeje Slavií. "Slavia, Sparta, Plzeň, to jsou ta mužstva, která nejvíce přitáhnou diváky. Pohár stavím téměř na stejnou úroveň jako ligu, protože z něj existuje prakticky přímý postup do Evropy. Jsme rádi, že se hraje v našem prostředí, na našem novém stadionu. Věřím, že i když počasí neslibuje žádné teplo, fanoušci přijdou," podotkl trenér "Votroků" Václav Kotal.

Odložené souboje z Ďolíčku, Střeleckého ostrova a Lokotrans arény už mají nové datum

ZBROJOVKA UŠTĚDŘILA CHRUDIMI NEJTVRDŠÍ LEKCI ZA POSLEDNÍ ROKY. TESTOVANÍ GYAMFI A SVÁČEK NEBYLI VŮBEC PROVĚŘENI...