Zbrojovka uštědřila Chrudimi nejtvrdší lekci za poslední roky. Testovaní Gyamfi a Sváček nebyli vůbec prověřeni...

OBSAHUJE VIDEO

V úvodu prosince se v rámci přípravných bojů v druholigové branži zrodil výsledek, ke kterému až tak často nedochází. Chrudim totiž na své domácí umělé trávě podlehla ve druhém utkání tréninkového mezibloku Zbrojovce Brno 0:9.

Hrozivé skóre však bylo ovlivněno i tím, že východočeské mužstvo zkoušelo nové hráče a nemělo až tak dobrou organizaci hry. Kompletní však rozhodně nebyli ani hosté, jejichž asistent Josef Mucha připomněl, že i oni dali šanci mladším hráčům z dorostu či béčka.

A ve statistikách se neztratili ani on. Nejlepší střelec brněnského béčka Juritka skóroval také v áčku a sedmnáctiletý Večeřa si připsal gólovou asistenci.

Kompletních 90 minut pak absolvoval i testovaný ghanský stoper Foster Gyamfi, jenž má za sebou štaci v dánském Esbjergu. "První půli hrál na stoperu, druhou na levém beku. Do obrany ho soupeř moc neprověřil, dopředu bylo vidět, že má opravdu dobrou levou nohu a solidní rozehrávku,“ citoval web fczbrno.cz slova spolupracovníka Tomáše Polácha.

Varnsdorf skončil v nejlepším. Proti České Lípě potěšili Holeňáka dva nadějní dorostenci i testovaný Novák

Taktéž zkoušený brankář Dominik Sváček z Plzně mnoho práce neměl. Pohlídal si pouze pár standardních situací. "Martin Berkovec a Kuba Šiman zůstali v Brně, trénovali s béčkem, abychom Dominika viděli v akci. To se bohužel moc nepovedlo. Závěr odchytal Michal Hložánek, který už jeden těžší zákrok měl," připomněl Mucha.

Nejzkušenějším brněnským hráčem byl při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška dvaatřicetiletý univerzál Roman Potočný, který na hrací ploše strávil hodinu a zkompletoval hattrick.

"Byl jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili, i když jsme měli v nohách těžký týden. Ani podmínky nebyly ideální, nebylo to nějak extra příjemné, ale všichni svou roli zvládli a v utkání jsme byli lepší,“ vrátil se k extra kanonádě Potočný, jenž naposledy nastřílel tři branky ještě v Liberci a také šlo o přípravu. "Každý gól potěší, i když jde jen o přípravu," vzkázal.

Tento týden se Zbrojovka utká s Opavou a pak se opět sejde až osmý lednový den, s tím, že první mistrovské utkání proběhne až v březnu. Pauza je tedy velmi dlouhá. "Takové dlouhé pauzy nemám vůbec rád. Raději bych hrál, tak jako v první lize. Tohle je opravdu extremně dlouhé, ale musíme se s tím poprat," uzavřela jedna z osobností Brna.

Příprava na umělé trávě v Chrudimi:

MFK Chrudim – FC Zbrojovka Brno 0:9 (0:4)

Branky: 19., 44. (pen.) a 49. Potočný, 33. a 89. Granečný, 7. Martinek, 61. Hellebrand, 73. Pachlopník, 79. Juritka. Rozhodčí: Raplík – Depeš, Hořínek. Diváci: 100

MFK Chrudim: Oliveira – Ruiz, Král, Kutík, Bauer, Látal, Vianna, Sedláček, Jurčenko, Skwarczek, Hájek. Střídali: Borkovec, Kesner, Kosek, Langhamer, Novotný, Huf.

FC Zbrojovka Brno - 1. poločas: Sváček - Toman, Endl, Foster, Granečný - Texl, Šmid - Kronus, Martinek, Smejkal - Potočný. 2. poločas: Sváček (61. Mi. Hložánek) - Strnad, Šural, Šlapanský, Foster - Hamza, Hellebrand - Kronus (61. Granečný), Pachlopník, Potočný (61. Juritka) - Večeřa.