Nejzábavnější tým současnosti? PSV píše pod Boszem mimořádný příběh

Nejzábavnější tým současnosti? PSV píše pod Boszem mimořádný příběh

Sedmapadesát nastřílených branek, stoprocentní ligová bilance i postup do osmifinále Ligy mistrů. PSV Eindhoven pod bývalým manažerem Leverkusenu či Ajaxu Peterem Boszem šlape a aktuálně působí nejatraktivnějším dojmem zřejmě ze všech evropských týmů. Co za tím stojí?

Když PSV prohrávalo v minulém utkání evropských pohárů na hřišti Sevilly 0:2, zbývalo do konce zápasu něco málo přes půl hodiny. Nizozemský tým byl v tu chvíli na pokraji vyřazení z Ligy mistrů. Trenér Peter Bosz připravil střídání a na hřiště poslal ofenzivního záložníka místo jednoho ze svých středních obránců. Útočný tah se vyplatil, protože za 20 minut bylo vyrovnáno a navíc domácí po červené kartě přišli o jednu z opor.

Hosté byli najednou blízko zisku důležitého bodu, který dával solidní šance pro poslední zápas a už nemuseli tolik riskovat… Omyl! Ačkoliv bylo jasné, že Sevilla začne hrát all-in a bude bezhlavě útočit, protože potřebovala kvůli přežití v soutěži vstřelit gól, Bosz okamžitě stáhl ze hřiště druhého stopera a defenzivního záložníka a místo nich nasadil ofenzivního obránce a útočníka. Jeho tým neměl na hřišti v onu krizovou chvíli žádného klasického středního obránce.

Janošek si v Nizozemsku říká o přestup. V druhé lize je nejlepším cizincem

Kdyby to udělal jakýkoliv jiný trenér u jakéhokoliv jiného týmu, fanoušci by se chytali za hlavu. Jenže ti z PSV to od svého manažera očekávají a s radostí přijímají netradiční řešení, protože fungují naprosto báječně...

Onoho středečního večera ve Španělsku vstřelil právě střídající forvard Ricardo Pepi vítězný gól a poslal PSV do jarní části Ligy mistrů. Když pak Bosz po senzačním obratu odpovídal na otázky o strategii svých střídání, suše prohlásil, že prohrát 0:2 není lepší než prohrát 0:4, tak proč by to neudělal...

Taktika vysokého rizika spojená s potenciálně vysokým ziskem vyšla. Odměna za odvahu nemohla být sladší.