Ukončil penaltové trápení Sparty, nyní se o něj perou velkokluby

Ukončil penaltové trápení Sparty, nyní se o něj perou velkokluby
OBSAHUJE VIDEO

Teprve osmnáctiletý Roony Bardghji si svými ofenzivními výkony začal říkat o přestup mezi fotbalovou smetánku. Zájem má mít několik evropských velkoklubů včetně Barcelony. Švédského křídelníka si dobře pamatují i čeští fanoušci, neboť právě on definitivně rozhodl penaltový rozstřel proti Spartě ve 3. předkole Ligy mistrů.

Roony Bardghji je českým fanouškům dobře známý. Do prvního utkání 3. předkola Ligy mistrů proti pražské Spartě nastoupil v základní sestavě, do odvety poté až dvanáct minut před koncem prodloužení.

Přesto se do statistik utkání zapsal, když závěrečnou penaltou poslal českého mistra ze hry o milionářskou soutěž. Jen necelé čtyři měsíce poté se o švédského křídelníka začínají zajímat přední evropské kluby.

Bardghji totiž prožívá průlomovou sezonu. V dánské lize nastřádal už sedm branek, poprvé se trefil v reprezentační jednadvacítce a nejvíce samozřejmě zaujal vítěznou trefou v domácím klání Ligy mistrů proti Manchesteru United.

O osmnáctiletého Švéda se podle Fabrizia Romana zajímají Bayer Leverkusen, Chelsea, Juventus a také Barcelona. Právě tyto celky v něm vidí obrovský potenciál, neboť Bardghji už v tak mladém věku má za sebou 69 seniorských utkání, ve kterých vsítil patnáct branek a přidal také jednu asistenci.

Dle Romana se Bardghji těší obrovskému zájmu díky své rychlosti, síle a dobrým prvním dotekem se schopností důrazného zakončení. Klíčový by pro hráče měl být příští rok, neboť v Kodani má rodák z Kuvajtu smlouvu jen do léta roku 2025. Dánský mistr a aktuálně třetí tým Superligy nabídne mladíkovi nový kontrakt, v opačném případě by jej ale prodal. A jak vidno, možností je vícero.

PSV, JUVE, AJAX A TEĎ SLAVIA, JEŽ MU DÁVÁ DRUHOU ŠANCI. NĚKDEJŠÍ OBŘÍ NIZOZEMSKÝ TALENT ALE ZAČNE V EDENU INDIVIDUÁLNĚ