Půl roku stál a teď ho čeká první mise mimo Evropu. Nainggolan se vydal na záchranářskou misi do Indonésie

Půl roku stál a teď ho čeká první mise mimo Evropu. Nainggolan se vydal na záchranářskou misi do Indonésie

Někdejší belgický reprezentační záložník s třicítkou mezinárodních startů Radja Nainggolan, který byl od letošního června bez angažmá, se zatím do profesní penze neodebral a má před sebou exotickou misi mimo Starý kontinent.

Bývalého středopolaře Interu Milán či AS Řím čeká mise v nejvyšší indonéské soutěži, v níž bude nově oblékat trikot tamního celku FC Bhayangkara, který je v současné tabulce na poslední příčce.

Zarputilý Belgičan si tak na novou klubovou adresu nepřichází pro trofej, ale v Bekasi na západě ostrova Jáva ho čekají těžké záchranářské práce.

Jeho nový kontrakt zatím platí do konce právě probíhajícího ročníku 2023/2024, což znamená minimálně třináct absolvovaných utkání, s tím, že debutovat v Lize 1 bude moci již v pátek 8. prosince na půdě Persatuan Sepakbola Makassar.

Jeho nový tým naposledy zvítězil v úvodu srpna nad Persitou a od té doby čeká na tříbodový zisk patnáct utkání. Kontroverzní Nainggolan ho mimo jiné dostane za úkol probudit.

Pětatřicetiletý hráč naposledy působil v druholigovém italském týmu SPAL, se kterým se rozloučil poté, co se poroučel do Serie C. V minulosti pak prošel také Piacenzou, Cagliari, Beerschotem nebo Antverpami.

Nejzábavnější tým současnosti? PSV píše pod Boszem mimořádný příběh