Mise černohorského reprezentanta Jovoviče v Jablonci končí. Štěstí bude hledat v Uzbekistánu

Mise černohorského reprezentanta Jovoviče v Jablonci končí. Štěstí bude hledat v Uzbekistánu

Fotbalisty Jablonce opouští křídelník Vladimir Jovovič. Devětadvacetiletý černohorský reprezentant přestoupil do uzbecké nejvyšší soutěže, informoval na svém webu severočeský prvoligový celek. O jaký klub jde, Jablonečtí neuvedli.

„V Jablonci to bylo krásný. Měl jsem tady šest krásných let. Když to rozdělím na dvě části, tak jsem měl první čtyři roky výborný. Dařilo se výsledkově týmu a moje hra byla taky dobrá. Hráli jsme Evropskou ligu, to jsem zažil poprvé v životě a byl to můj sen. Několikrát jsem hrál proti nejlepším týmům v české lize – Sparta, Slavia nebo Plzeň. Ale i dalším týmům. Ani jeden zápas nebyl lehký, tady se hraje náročná liga, každý zápas je těžký. Proto jsem rád, že jsem hrál tady, protože musíš pořád bojovat, není to tak, že nastoupíš a řekneš si teď vyhrajeme a je to. Všichni hráči mají štěstí, že hrají tady a můžou si udělat velkou kariéru, stejně tak i cizinci tady. Díky Jablonci jsem se vrátil do reprezentace Černé Hory. Jak jsem hrál v klubu, tak jsem hrál i v národním týmu. Dařilo se všude a věřím, že se zase dařit bude,“ prohlásil černohorský legionář pro klubové stránky Jablonce.

LETENSKÝ KLUB HLÁSÍ DRUHOU NOVOU TVÁŘ. SPARTA DOTÁHLA AVIZOVANÝ PŘESTUP NORSKÉHO ZÁLOŽNÍKA SOLBAKKENA

Jovovič přišel na sever Čech v roce 2017 a s krátkou přestávkou tam strávil téměř šest let. V české lize nastoupil do 150 zápasů, v nichž si připsal 18 branek a 30 asistencí. V podzimní části této sezony už hráč s 54 starty za černohorskou reprezentaci naskakoval za Jablonec spíše jako střídající a neskóroval.

 „Bylo to skvělých šest roků, někdy se dařilo, někdy ne, to je fotbal. Doufám, že se Jablonec vrátí k těm starším cílům mířit na nejvyšší pozice v tabulce a bude stejný soupeř jako Slavia nebo Sparta, že se nebude bát, bude hrát nahoře a bude bojovat o evropské poháry. Doufám, že pan Pelta, všichni ve vedení, ještě jednou jim děkuji, to všechno zvládnou a bude se tady hrát tak, jak se tady hrálo dřív. Jablonci přeji hodně štěstí a vždy se budu k Jablonci hlásit. Rád se sem budu vracet, možná jednou jako trenér. Šest let je hodně a něco ti zůstane v srdci, mě toho v srdci zůstalo hodně,“ uzavřel Jovovič.