Belgické peklo. Půl roku jsem nemohl hrát ani za béčko, přiznala slovenská posila Karviné

Belgické peklo. Půl roku jsem nemohl hrát ani za béčko, přiznala slovenská posila Karviné

Vysvobození. A nová motivace i výzva. Tak bere třicetiletý Martin Regáli svůj přestup z belgického Kotrijku do Karviné. Zahraniční angažmá se pro ofenzivního hráče proměnilo v pořádně nepříjemnou štaci, kdy nesměl hrát ani za klubovou rezervu, proto dohodu se čtrnáctým týmem FORTUNA:LIGY přijal s ohromnou radostí. „Doufám, že Karvinou zachráníme v nejvyšší soutěži. Určitě to neberu jako krok zpět,“ svěřil se zkušený hráč na klubových stránkách.

Mohl se vrátit domů na Slovensko, sám dal ale přednost působení v Česku. Vnímá totiž, že je zdejší nejvyšší soutěž kvalitnější než ta v jeho domovině. „Podívejte se, jak to jde českým klubům v Evropě. A taky na to, že když se někomu daří na Slovensku, často odchází hrát do Česka,“ konstatoval útočník.

Prvních šest měsíců působení v Belgii se mu povedlo. Pravidelně nastupoval. Jenže pak byl odvolán trenér, který jej do klubu přivedl, skončil i sportovní ředitel a vše se rázem změnilo. „Pak už jsem nedostal šanci. Bylo mi řečeno, abych si hledal klub. Ale už se to bohužel nestihlo a následný půl rok nebyl ideální,“ poznamenal zkušený Slovák.

Karviná získala slovenského útočníka Regáliho z Kortrijku. Zkušenosti má i z reprezentace

Klub se snažil, aby za hráče dostal zpět investovaní peníze. Ale když se nepovedlo jej v létě zpeněžit, sáhl k razantním opatřením. „Chtěli částku, za kterou mě koupili. Nešlo o nic velkého, možná 200, maximálně 300 tisíc eur. Měl jsem individuální tréninky, zakázali mi hrát zápasy i za béčko, to jsem mohl jen v přípravě. Klub mě prostě nejspíš trestal za to, že jsem neodešel, ale oni s tou věcí přišli až na konci přestupového období a už se to nestihlo,“ vrátil se ke krušným chvilkám v Belgii.

Bylo prý jasné, že během zimy už z klubu určitě odejde. Zaťal zuby, dřel na individuálních trénincích a také se věnoval rodině. Teď už ale stojí před karvinskou výzvou. „Od dubna jsem nehrál, to je moc dlouhá doba, takže to asi na začátku bude znát. Ale proto jsem v Karviné od prvního dne přípravy. Přípravných zápasů je před námi dostatek, takže věřím, že budu připravený,“ svěřil se hráč.

V sestavě mu prý ideální sedí post na levém křídle. „Když se hraje na dva útočníky, hrával jsem i na hrotu,“ přiznal s tím, že je připravený udělat maximum pro to, aby Karviná českou nejvyšší soutěž zachránila. „Máme dobrý tým. Hráči, co znám, jsou výborní fotbalisté. I proto jsem tady a věřím, že pro Karvinou první ligu zachráníme,“ dodal.