Táborsko vítá zimní posilu č. 3. Univerzál ze Zambie už poznal české prostředí v Příbrami i Teplicích

Táborsko vítá zimní posilu č. 3. Univerzál ze Zambie už poznal české prostředí v Příbrami i Teplicích

Třetí tým podzimní části F:NL FC Silon Táborsko je bohatší o další zahraniční tvář. Uprostřed pracovního týdne byl na jihu země představen zambijský univerzál Ngosa Sunzu, jenž se stal třetí zimní posilou jihočeského klubu.

Střední záložník, který může hrát i na stoperské pozici, už působil na zdejší mapě v Příbrami či v Teplicích. Právě ze Stínadel se přesunul do kádru ambiciózního kouče Romana Nádvorníka.

Ve druhé nejvyšší soutěži je tak zatím pětadvacetiletý fotbalista na šesti startech a FORTUNA:LIGU si vyzkoušel celkem sedmkrát.

Bývalý mládežnický reprezentant Zambie prošel v ročníku 2020/2021 také druholigovém izraelským klubem Beitar Tel Aviv Bat Yam, s nímž se rozloučil po dvaatřiceti startech.

"Hráče předchází pověst pracovitého a svědomitého fotbalisty s pozitivním přístupem," píše oficiální web klubu, na jehož soupisce se nyní nalézá dvaadvacet fotbalistů.

Odchody z Táborska: Oloko – měl by odejít na hostování do Lotyšska, Sylla – hledá si angažmá, Tolno – klub s ním ukončil smlouvu a je volný hráč, Javorek přechází jako hráč/mentor do B týmu.

Před Sunzuem dorazili slávista Jakub Kopáček a egyptský obránce "Mido" Hossam a podle ředitele Martina Vozábala ještě lov na hráčském trhu nekončí.

"Jedno jméno do kádru má vedení ještě „v pácu“, ale zatím nelze být konkrétnější. V každém případě je jeden příchod otevřený," uvádí stránky fctaborsko.cz.

Všechny čerstvé akvizice se budou moci poprvé představit v novém modrobílém dresu již v sobotu 13. ledna proti Mladé Boleslavi, což by měl být dobrý test.

"Ambicí musí být třetí barážovou příčku udržet. Ano, je to sport, může se stát, že skončíme pátí, nikdo se zlobit nebude. Ale nějaké osmé, desáté místo v tabulce, to pro nás není téma. Chceme klub posunout dál," uzavřel Vozábal.

Rošády jsou u konce, nového trenéra má i třetiligový Kolín. Týmu se ujal otec českého reprezentanta