Plzeň uplatnila opci na Dweha, mladý obránce už se do Vyškova nevrátí. Co bude s Durosinmim?

Plzeň uplatnila opci na Dweha, mladý obránce už se do Vyškova nevrátí. Co bude s Durosinmim?

Hostování je konec. Viktoria Plzeň aktivovala opci a získá dvaadvacetiletého Samsona Dweha na trvalý přestup. Informaci v pátek potvrdil pro efotbal.cz zdroj blízký vedení západočeského klubu. Šikovný obránce se tak nevrátí do druholigového Vyškova, ale zůstane v kádru momentálně třetího celku FORTUNA:LIGY na přestup.

Sampson Dweh měl v klubu původně jen hostovat do konce června letošního roku, ale během podzimu se stal oporou zadních řad Viktorie, a tak se vedení rozhodlo jednat už v zimě. "Plzeň již aktivovala opci," potvrdil zdroj efotbal.cz, že se šikovný obránce stane natrvalo plzeňským hráčem. Klub tak udělal báječný obchod a inspiroval se tímto krokem i do budoucna, když s Vyškovem podobnou dohodu uzavřel i v případě Cheicka Souarého.

Podle informací inFotbal.cz se by měl Vyškov inkasovat za Dweha kolem 9,5 milionu korun, což je pro Plzeň přijatelná suma. Zvláště, když je podle serveru Transfermarkt aktuální tržní hodnota obránce dva miliony eur, tedy zhruba 49 milionů korun.

Horší už je situace okolo útočníka Durosinmiho. Ten je zdrcený poté, co nedopadl jeho odchod do bundesligového Frankfurtu. Hráč už se viděl v německé nejvyšší soutěži. Od podpisu smlouvy jej dělila jen úspěšně zvládnutá zdravotní prohlídka, jenže hráč testy neprošel. Momentálně se řeší, zda útočník podstoupí operační zákrok, jenž by jej ale ze hry vyřadil na řadu měsíců. Se službami kanonýra, za kterého měla Plzeň v případě dohody s Frankfurtem inkasovat skoro deset milionů eur, však trenér Koubek pro jaro zcela jistě počítat nemůže.

Majitel Sparty přiznal: Hráče neprodáváme kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby se nezhroutili. Za příklad dává Hložka