Utrecht ani Slavia! Obletovaný Kušej prodloužil smlouvu s Mladou Boleslaví, Dovalil je novým sportovním ředitelem

Utrecht ani Slavia! Obletovaný Kušej prodloužil smlouvu s Mladou Boleslaví, Dovalil je novým sportovním ředitelem

Ofenzivní fotbalista Vasil Kušej prodloužil smlouvu s Mladou Boleslaví do konce června 2026. Novým sportovním ředitelem středočeského klubu se stal Jakub Dovalil, bývalý trenér české reprezentace do 21 let. Mladoboleslavští o tom informovali na svých webových stránkách.

Kušej přišel do Mladé Boleslavi před rokem z druholigového Prostějova. Třiadvacetiletý křídelní hráč v létě měl blízko k přestupu do Utrechtu, ale kluby se nedohodly. Podle médií se o něj zajímala i pražská Slavia. Kušej ve 33 ligových utkáních zaznamenal 10 branek a sedm asistencí, za reprezentační A-mužstvo nastoupil v listopadovém kvalifikačním duelu s Moldavskem.

 "Pro nás je důležité, aby podával co nejlepší výkony a my jej i trošku uchránili od mediálního zájmu, který je enormní, neboť v českém fotbalovém prostředí je spousta lidí, kteří si na něm chtějí udělat osobní PR. Vnímám, že se v Mladé Boleslavi cítí dobře, a chceme mu nadále vytvářet co nejlepší podmínky k naplnění sportovního cíle v podobě nominace do českého reprezentačního družstva pro letošní evropský šampionát," uvedl generální ředitel klubu David Trunda.

 "Jsem šťastný, že jsme si s panem (prezidentem klubu Josefem) Dufkem a panem Trundou sedli a vyřešili novou smlouvu, za kterou jsem vděčný. Pro mě osobně je důležité v každém zápase pomoct mladoboleslavskému týmu a případně se dostat s reprezentací na letošní evropský šampionát," přidal Kušej, jenž doléčil zranění a do zimní přípravy se naplno zapojí až tento týden.

Majitel Sparty přiznal: Hráče neprodáváme kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby se nezhroutili. Za příklad dává Hložka

„Na většinu dosavadních letošních tréninků jsem se díval, protože jsem léčil zranění. Naplno začínám trénovat až tento týden. Herně se pravděpodobně posuneme, noví trenéři jsou hodně nároční a chtějí hrát běhavý a presovací fotbal," naznačil Kušej a přiznal, že by byl rád, kdyby jeho tým na konci sezony mohl oslavit postup do evropských pohárů. "Budeme na jaře potřebovat, aby celý tým na hřišti makal. Čím více bodů budeme dělat, tím více se budeme v tabulce posouvat a určitě chceme poháry pro Boleslav uhrát,"dodal.

foto: @ FK Mladá Boleslav

Devětačtyřicetiletý Dovalil ve funkci nahradil Pavla Hoftycha, který na začátku ledna zamířil do druholigového Žižkova. Pozici sportovního ředitele už vykonával v Teplicích, poslední čtyři roky vedl reprezentační výběry Lotyšska do 18 a 19 let.

 Mladá Boleslav před začátkem zimní přípravy změnila i trenéra. David Holoubek před dvěma týdny na lavičce osmého celku prvoligové tabulky nahradil odvolaného Marka Kuliče.