Porážka o jedenáct gólů? Kdepak ostuda, svátek, říká kouč z divize. Věří, že se Limberský může vrátit do Plzně

Porážka o jedenáct gólů? Kdepak ostuda, svátek, říká kouč z divize. Věří, že se Limberský může vrátit do Plzně
OBSAHUJE VIDEO

Dostat jedenáct gólů je pořádný příděl, který bolí. A je jedno, že vám je nasází Viktoria Plzeň, jeden z nejlepších českých týmů současnosti. Trenér divizního celku Senco Doubravka Pavel Vaigl má ale na porážku 0:11 svůj názor.  „Výsledek pro někoho vypadá jako ostuda, ale ti kluci už možná nikdy takové utkání hrát nebudou. Pro všechny to byl ohromný zážitek,“ tvrdí zkušený kouč, jenž v minulosti vedl třetiligové Domažlice a spolupracoval třeba s Davidem Limberským.

Vaigl se netají tím, že má dobré vztahy s vedením Viktorie Plzeň, a tak nejspíš nikoho nepřekvapilo, když se na seznamu zápasů pro zimní přípravu objevil také duel s Doubravkou. Trenér to uvítal, i když se dalo čekat, že jeho svěřenci dostanou nařezáno. „V první půli jsme dostali čtyři branky, bylo to celkem obstojné. Po přestávce už to bylo horší. Ale uvědomte si, že naši kluci chodí do práce, hrajeme divizi,“ ohlížel se za přípravným zápasem.

Stojí si za tím, že šlo o správný krok. Kde jinde by měli jeho svěřenci hledat motivaci než v duelu proti slavnému rivalovi. „Můžeme jen poděkovat Viktorce, že jsme si proti ní mohli zahrát na přírodní trávě, Výsledek nechme stranou, pro všechny naše hráče to byl zážitek, na který nikdy nezapomenou. A to včetně brankáře. I proto jsem protočil všech dvaadvacet jmen,“ svěřil se kouč.

Za sebou má šestileté působení v třetiligových Domažlicích, kde byl zvyklý hrát o čelo tabulky. Pak se ale rozhodl pro změnu a vrátil se do divize k týmu Senco Doubravka, kde začínal. „Je to srdeční záležitost. Z Domažlic mě nikdo nevyháněl, ale šest let už bylo dost. A tady má klub jasnou vizi do budoucna, chce zvednout mládež, areál má nádherný,“ líčil Vaigl. K dispozici má momentálně jedenáctý tým divizní skupiny A dvě hřiště s přírodní trávou a dvě s umělým povrchem.

Senzační novinka! Limberský v Domažlicích dohrál, plzeňskou ikonu čeká v rámci ČFL nová výzva

Po podzimu je Senco na jedenácté příčce tabulky a kouč věří, že během jarní části soutěže se posune daleko výš. Po očku pak bude jistě sledovat, jak si povede jeho bývalý klub z Domažlic. A třeba i proto, že se tam David Limberský, explzeňská hráčská ikona, posunul do role sportovního ředitele. „U fotbalu je David celý život, i v Plzni viděl, jak se celá řada věcí dělá. Když ho to bude bavit, může být úspěšný,“ věří zkušený trenér svému někdejšímu svěřenci.

Pokud se prý Limberský v pozici sportovního ředitele „najde“, může to dotáhnout klidně do nejvyšší soutěže. „Do druhé ligy by se mohl dostat třeba s Domažlicemi, pan Ticháček by si postup určitě zasloužil,“ konstatuje Vaigl. Postupem času by se „Limba“ mohl dostat třeba až do Plzně. „Viktorka dává šanci bývalým hráčům, tak proč by se tam jednou nemohl David vrátit v téhle roli? Navíc se dobře zná i s panem Šádkem,“ myslí si Vaigl.

Dobré známé má v současné Viktorii i on sám. Nestane se tedy Senco Doubravka do budoucna klubem, kam budou z Plzně odcházet zkušení hráči dohrát kariéru? Tenhle model dobře funguje i v případě Domažlic… „Moc bych si přál, aby to tak jednou třeba bylo,“ zasní se kouč.