Přeplácené hvězdy? Zapomeňte! Perišič bude brát v Hajduku jedno euro měsíčně

Přeplácené hvězdy? Zapomeňte! Perišič bude brát v Hajduku jedno euro měsíčně

Královský plat? Ne! Čtyřiatřicetiletý hráč Tottenhamu Ivan Perišič se dohodl na hostování do konce sezony v chorvatském Hajduku Split za odměnu jedno euro měsíčně, což je necelých pětadvacet korun. Informaci zveřejnil server eurofoot.co.uk s odkazem na oficiální prohlášení Hajduku Split.

Perišič je odchovancem klubu, mimo Hajduk hrál sedmnáct a půl roku. Působil například v Interu Milán, Dortmundu, FC Bruggy či naposledy v Tottenhamu.“Perišič je naším odchovancem, prošel tady všemi mládežnickými kategoriemi a na své pozici se vypracoval mezi nejlepší hráče na světě. Je jedním z nejznámějších hráčů, které náš klub vychoval,“ uvádí Hajduk Split ve svém prohlášení ohledně hvězdné posily.

Klub na tiskové konferenci odtajnil, že Perišič bude v Hajduku pobírat během hostování plat jedno euro měsíčně. V dnešní době, kdy se kluby lákají posily na královské odměny, berou tento krok chorvatská média jako neuvěřitelné gesto.

West Ham se chystá na rekordní utrácení. V Německu si vyhlédl spoluhráče Schicka s Hložkem, hvězdu chce Chelsea i Newcastle

Je třeba také přiznat, že se Perišič zotavuje po zranění zkříženého vazu v koleni, takže si na premiéru v dresu Hajduku ještě nějaký čas počká.

Každopádně není jediným hráčem, který se rozhodl v Hajduku za netradiční odměnu hrát. V lednu 2024 se klubu upsal za odměnu jedno euro měsíčně také Nikola Kalinič.

Obě zkušené posily chtějí přispět k tomu, že Hajduk úspěšně zaútočí poprvé od sezony 2004/05 na mistrovský titul. Hajduk nyní vede tabulku o šest bodů, má ale odehráno o zápas více než nyní druhá Rijeka. Třetí Dinamo Záhřeb je zpět o sedm bodů, ale tým odehrál o dva zápasy méně než lídr.