Dukla vzala na soustředění i pardubického Helešice, na Julisce naopak skončil nevýrazný Červenka

Dukla vzala na soustředění i pardubického Helešice, na Julisce naopak skončil nevýrazný Červenka

Ambiciózní Dukla vyrazila předposlední lednové pondělí na zimní soustředění do Písku, kde se zdrží do soboty. V tamním tréninkovém centru u řeky Otavy čeká na svěřence kouče Petra Rady nabušený tréninkový program, který okoření dva přípravné duely proti Příbrami i místnímu Písku, jenž je ve své skupině ČFL na osmé pozici.

K dejvickému mužstvu se nově připojil obránce či záložník Pardubic Matěj Helešic. "Vedení klubu jedná o podmínkách jeho působení na Julisce," vyšlo na stránkách fkdukla.cz.

Sedmadvacetiletý rodák z Ostravy už má za sebou poměrně pestrou klubovou minulost, která zahrnuje jak Baník, tak Dynamo České Budějovice či Opavu.

V ligové sezoně 2023/2024 ho Radoslav Kováč využil desetkrát, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými figurovalo jeho jméno jen pětkrát. V metropoli by mohl být vytíženější.

Kata Slovácka na Julisce motivuje i starší bratr ze Slavie. Pod Radou by rád pronikl do FORTUNA:LIGY

Se žlutým trikotem se naopak po ukončení kontraktu k 31. 12. 2023 rozloučil zkušený forvard Marek Červenka, jenž se s vedením nedohodl na pokračování spolupráce a čeká ho hledání nové klubové adresy.

"Markovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu hodně štěstí do budoucna," zaznělo na oficiálním webu předního týmu F:NL, který se dříve rozloučil také s dalším zkušeným ofenzivním bijcem Michalem Škodou.

Jednatřicetiletý Červenka, který je mladším bratrem úspěšného hokejového útočníka Romana Červenky, se v barvách Dukly nikdy nerozstřílel a to v jejím dresu absolvoval hned 43 druholigových soubojů.

Dříve prošel také Pardubicemi, Vlašimí, Baníkem Sokolov, Linfieldem, Teplicemi, Baníkem Ostrava, Viktorií Žižkov, Vlašimí i Slavií.

Nominace Dukly na zimní soustředění:

Brankáři: Šťovíček, Rada, Štefan

Obránci: Ullman, Vondrášek, Hašek, Peterka, Holiš, Jeřábek, Ludvíček, Krejčí, Helešic

Záložníci: Šebrle, Douděra, Kozma, Barac, Zeronik, Kozel, Hudec, Moulis, Hrubeš

Útočníci: Matějka, Lehký, Mikeš, Buchvaldek

Dukla na něj čekala přes rok, ale pak už smlouvu rozvázala. Bojovník Svoboda ovšem klidně pomůže i béčku v ČFL