Pardubice hledají uplatnění pro Poláka Pikula a mohou přijít o talent, jehož lanaří sedminásobný mistr Serie A

Pardubice hledají uplatnění pro Poláka Pikula a mohou přijít o talent, jehož lanaří sedminásobný mistr Serie A

Kádr třináctých Pardubic pro odvetnou část FORTUNA:LIGY ještě není v žádném případě uzavřen a změny jdou v příštích dnech čekat oběma směry.

Byť se zpět do klubu vrátil po testech ve Viktorii Žižkov obránce Matyáš Hanč a před pár dny pomohl béčku k "hokejové výhře" 6:2 nad rezervou Bohemians 1905, jarní část stráví jinde a sice v nedaleké Chrudimi.

"V pondělí nastoupil Hanč na testy v Chrudimi, kde nadále zůstávají Koukola a Sedláček," připomněl na stránkách fkpardubice.cz sportovní ředitel Vít Zavřel.

Druhá liga čeká i na Matěje Helešice, jenž obdržel povolení trénovat s Duklou, se kterou se hned vydal na soustředění do Písku.

Laštůvka je začátek, chystáme další ligové osobnosti, slibuje šéf Havířova a chce do MSFL

Sportovní úsek momentálně hledá vytížení i pro další nepříliš využité hráče východočeského mužstva. Například pro šestadvacetiletého polského záložníka Bartosze Pikula, jenž si na domácí mapě udělal jméno v Opavě.

"Hledáme uplatnění pro Bartosze Pikula, jsme připraveni uvolnit ho pro jarní část sezóny," informoval funkcionář Pardubic, které mají před sebou před odletem do Španělska úterní střet s Viktorií Žižkov.

Ruch je i v mládežnických kategoriích Pardubic, což už se přímo netýká výběru Radoslava Kováče. Měnit trikot by totiž mohl patnáctiletý teenager Leoš Tupec, který se v těchto dnech nachází s reprezentační šestnáctkou v Turecku.

Na pardubický talent si dělá zálusk italský celek Bologna FC 1901. Sedminásobný šampion Serie A, jehož A-tým je v současné době na sedmé pozici s nevelkou ztrátou na pohárové příčky, již dokonce zaslal na východ Čech konkrétní nabídku na přestup.

"Nabídka od italského prvoligového klubu dorazila a aktuálně ji ve vedení klubu řešíme," zakončil Zavřel.

Přes Melichara to nešlo. Příbrami mává její dlouholetý brankář, jehož čeká první změna kariéry