Hoftych rozšířil Niklův trenérský štáb o Kadlece. Na Žižkově věří, že klukům má co říct a bude přínosem

Hoftych rozšířil Niklův trenérský štáb o Kadlece. Na Žižkově věří, že klukům má co říct a bude přínosem

Až bude druholigová Viktoria Žižkov čelit v úterý dopoledne v rámci Tipsport ligy favorizovaným Pardubicím, v jejím realizačním týmu už bude přítomna i nová tvář v podobě Václava Kadlece.

Jednatřicetiletý exreprezentant uzavřel svou profesionální kariéru právě pod televizní věží, kde působil od září 2022 do srpna 2023, než se přesunul mezi amatéry do TJ Ligmet Milín.

Viktorii však neopustil natrvalo, protože na podzim pracoval v jejích mládežnických strukturách, z nichž ho nyní vytáhl sportovní manažer Pavel Hoftych, jenž z něj udělal v trenérském štábu Marka Nikla druhého asistenta.

Dukla vzala na soustředění i pardubického Helešice, na Julisce naopak skončil nevýrazný Červenka
Pardubice hledají uplatnění pro Poláka Pikula a mohou přijít o talent, jehož lanaří sedminásobný mistr Serie A

"S Markem Niklem známe Kadlece dlouhodobě. V současnosti působí u mládeže, ale chceme, aby se zapojil v roli druhého asistenta do áčka a učil se budoucna trenéřinu a manažeřinu. Věříme, že pro tým bude přínosem, klukům má co říct,“ uvedl funkcionář v interview pro klubovou televizi.

Někdejší forvard Sparty, Bohemians 1905, Jablonce i Mladé Boleslavi se tak stal novým kolegou asistenta Vojtěcha Šandery, trenéra brankářů Vojtěcha Marečka a kondičního kouče Jana Svobody.

Klub má v posledních dnech výsledky jako na houpačce. Po cenném skalpu Jablonce (5:3) totiž přišla vysoká prohra s Bohemians Praha 1905 (0:6).