Marocký mladík ve službách Genku budí pozornost. Kolem už krouží Liverpool s Atlétikem

Marocký mladík ve službách Genku budí pozornost. Kolem už krouží Liverpool s Atlétikem

Devatenáctiletý mladík Bilal El Khannouss vzbuzuje pozornost známých evropských značek a očekává se, že během léta by mohl některou z nich vyslyšet. Aktuální tvář Genku by skutečně měla po sezoně zvednout kotvy, neboť jeho zaměstnavatel větří tučné odstupné a je připraven hráče za nemalý balík obětovat.

Bilal El Khannouss se narodil v Belgii, ale díky svým kořenům se rozhodl reprezentovat národní tým Maroka. Svůj mezinárodní debut si odbyl v roce 2022 na mistrovství světa v Kataru, kdy naskočil do zápasu o třetí místo proti Chorvatsku. Atlas Lions se ale tehdy v závěrečném zápase na turnaji nedařilo a prohráli 1:2.

I tak zanechalo Maroko na mezinárodním poli výraznou historickou stopu a o jeho hráče je na trhu od té doby zájem. Tvářička belgického Genku je považována za obrovský talent, o čemž svědčí i nominace na cenu Golden Boy 2023, kterou nakonec získal Jude Bellingham.

ZŮSTANE MOURINHO V ITÁLII? PĚT DŮVODŮ, PROČ BY JEHO ANGAŽMÁ V NEAPOLI BYLO IDEÁLNÍM ŘEŠENÍ PRO OBĚ STRANY

Již v létě pak ředitel Genku Dimitri De Conde v rozhovoru pro HLN připustil, že odchod hráče je po sezoně možný. „Vždycky jsem jemu a jeho okolí říkal, že věříme, že se může stát nejdražším odchodem z belgické nejvyšší soutěže,“ nechal se tehdy slyšet.

Rekord zatím drží Charles De Ketelaere, který v roce 2022 odešel do AC Milán za 31 milionů liber. „Jsme v kontaktu s několika kluby. Nemusí to být ale nutně velké jméno, kam by šel. U nás má přednost herní vytížení,“ řekla Karima Ben Aissa, hráčova matka a zároveň také agentka.

Bilal El Khannouss hraje na pozici záložníka, ale umí se prosadit i na levém křídle. Jeho současná smlouva s Genkem vyprší v létě roku 2027 a jeho klub větří, že by jej mohl již po této sezoně náležitě zpeněžit. Za A-tým tohoto belgického klubu naskočil zatím do 76 zápasů a připsal si 4 góly a 10 asistencí. Portál Sportskeeda aktuálně uvádí, že největšími zájemci o jeho služby jsou Liverpool a Atlético Madrid.

Foto: KRC Genk