Vyškovské kontakty v rámci Evropy se rozšířily. Čtvrtou zimní posilou je Belgičan ze skotské Premiership

Vyškovské kontakty v rámci Evropy se rozšířily. Čtvrtou zimní posilou je Belgičan ze skotské Premiership

Vedoucí mužstvo druhé nejvyšší domácí soutěže představilo již svou čtvrtou lednovou posilu, jíž se stal jednadvacetiletý belgický záložník Allan Delferriere, který se přesunul do Vyškova ze skotského celku Hibernian FC.

Je lehčí přivést hráče z Nizozemska než z Česka, říká šéf Vyškova. Klub předběhl svůj vývoj a čeká ho stěhování

Odchovanec Standardu Lutych, jenž má za sebou i působení v Edinburgu či Maastrichi, má zkušenosti nejen ze skotské Premiership, ale také z bojů v pohárové Evropě.

Protože však na ostrovech příliš nenastupoval (první polovinu sezony ve skotské lize zakončil se 116 odehranými minutami), na Moravě by ho mohlo čekat výraznější herní vytížení...

"V Allanovi získáváme středového hráče, který je skvěle vybavený silově a má kvalitní kopací techniku. Nechybí mu ani velmi slušná herní inteligence a charakterově je velmi dobře nastaveným hráčem," pochvaloval si webem mfkvyskov.cz citovaný kouč MFK Jan Kameník.

Příbram posílila o útočníka sparťanské rezervy. V testech se naopak neosvědčil Damašek z Bohemians

Noví vlastníci z Blue Crow tak pokračují ve stejném duchu jako předešlí majitelé. Jen s tím rozdílem, že už se nesoustředí jen na africký kontinent (viz. Nizozemec Bart Straalman, jenž byl jako nová tvář představen před pár dny).

"Nastala změna scoutingu a rozšířily se kontakty, jež má Vyškov s top týmy v rámci Evropy. Zároveň klub má schopnost tyto hráče přesvědčit, že je dobré pro jejich budoucnost přijít k nám. A to s přihlédnutím k herním kvalitám i osobnostním vlastnostem každé posily," pokračoval bývalý kouč Jihlavy, Pohronie i Zlína.

Podle trenéra je to snazší v tom, že hráči již od první chvíle vědí, o co se jedná. "Musím říct, že i ti, kteří přišli z Leganés, dobře znají chod profesionálních týmů, organizaci práce i komunikaci s realizačním týmem," uzavřel.

První start za mužstvo, které má za sebou cenné remízy se Slovanem Bratislava i Baníkem Ostrava, si bude moci Delferriere připsat ve čtvrtek 25. ledna proti Zlínu.

Hoftych rozšířil Niklův trenérský štáb o Kadlece. Na Žižkově věří, že klukům má co říct a bude přínosem