Noví trenéři repre navštíví ve Španělsku také Pardubice. Poté se chtějí potkat i s dalšími 5 kluby

Noví trenéři repre navštíví ve Španělsku také Pardubice. Poté se chtějí potkat i s dalšími 5 kluby

Nový realizační tým českého národního mužstva vyrazil na další inspekční cestu. Stalo se tak v sestavě Ivan Hašek, Jaroslav Köstl a Michal Černý, který zastává roli vedoucího mužstva.

Trenérský štáb má před sebou šest dnů ve Španělsku a Portugalsku, během nichž se na Pyrenejském poloostrově potká se zástupci tří největších domácích klubů a navštíví i jejich přípravné duely.

Výprava se odebrala do Španělska z Mnichova, kde ve středu večer navštívila bundesligový souboj mezi Bayernem a Unionem Berlín, kde působí Alex Král.

"Jsme s hráči ve spojení telefonicky, ale osobní kontakt nic nenahradí. Navíc bychom se chtěli alespoň krátce sejít i s jejich trenéry, i když času nebude nazbyt a samozřejmě i oni mají na soustředěních velmi nabitý program," uvedl na webu fotbal.cz Hašek, který byl jmenován novým trenérem na začátku ledna.

Hašek se přijel do Allianz Areny podívat na Krále, Bayernu stačila k povinnému triumfu jedna trefa

Navíc nepůjde jen o nejdůležitější tuzemské značky. "Na stejném místě trénují i Pardubice, takže navštívíme i jejich zápas. Někteří hráči pro nás mohou být zajímaví třeba do budoucna. V dalších týdnech se chceme potkat i s dalšími kluby, třeba se Sigmou Olomouc, Slováckem, Baníkem Ostrava, Mladou Boleslaví, Slovanem Liberec… Věřím, že na jaře může některý hráč vyletět a říct si o místo v reprezentaci. Chci, aby všichni cítili, že dveře do reprezentace má otevřené opravdu každý," dodal Hašek.

Za necelý měsíc pak vyrazí do zahraničí již počtvrté. Nejdříve se jel podívat do Hamburku, kde bude repre sídlit během Eura, následovala cesta do Rakouska, kde bude výběr na soustředění a zatím naposledy byl v Lipsku, kde navštívil duel s Bayerem Leverkusen, na jehož soupisce se nalézají Matěj Kovář, Adam Hložek a Patrik Schick.

22. a 26. března se Česko utká s Norskem a Arménií.

© PAVEL MAZAC Pavel Mazáč / CNC / Profimedia