Čeští krajánci bez smluv? Nejen Vaclík, ale i odpadlík z Budějovic nebo zástupce z Řecka

Čeští krajánci bez smluv? Nejen Vaclík, ale i odpadlík z Budějovic nebo zástupce z Řecka

Podpisy hráčů bez smluv jsou spíše doménou letního období. Nicméně i nyní v lednu je na trhu několik zajímavých českých jmen, která ještě pořád nemají podepsaný platný kontrakt a je otázkou, jaká adresa se jich bude týkat ve druhé polovině sezony.

TOMÁŠ VACLÍK

Jednoznačně největší jméno na seznamu. Tomáš Vaclík, jenž v březnu oslaví pětatřicáté narozeniny, po konci v Huddersfieldu dlouho přemýšlel, co dál. Ve hře bylo mnoho možností, a to včetně nabídek z Perského zálivu. 

Nakonec si vybral Spojené státy a New England, tedy klub sídlící v Bostonu. Tohle angažmá ale vůbec nešlo podle představ. Trenéři na něj vůbec nesázeli a nesedl si s nimi. Za Revolution neodehrál jediný zápas.

Teď je opět bez smlouvy a řeší se, co dál. Dlouho bylo ticho po pěšině, nicméně Deník Sport přišel s informací, že jeho situaci oťukává Hradec Králové. Jan Podroužek, někdejší sportovní manažer Dynama České Budějovice, se zase v podcastu Kudy běží zajíc přiznal, že s ním o jeho službách mluvil také.

© New England Revolution

JAKUB HORA

Ligová stálice. Viktoria Plzeň, Bohemians, Teplice, Slavia i České Budějovice. Tam Hora působil poslední dvě a půl sezony, než se s klubem v polovině tohoto ročníku rozešel.

A to přesto, že s bilancí tří branek a jedné asistence byl nejproduktivnějším hráčem Dynama. Stačilo mu na to o sedm zápasů méně, než odehrál zbytek týmu. Na začátku listopadu byl totiž vyřazen z kádru.

Kontrakt mu byl ukončen, obě strany se v lednu rozešly. Hora teď přemýšlí, co dál. Rozhodně nechce končit, je mu teprve 32 let. Nyní bude bojovat o angažmá jinde. Zatím se neví, kde, každopádně trénuje individuálně a má podanou ruku od Táborska, kde by mohl trénovat s týmem do devatenácti let.

© SK Dynamo České Budějovice

TOMÁŠ HÁJEK

I dvaatřicetiletý obránce je ostřílený českou ligou, a to zejména díky zápasům za Zlín a Viktorii Plzeň. Odtud v roce 2019 přestoupil mezi nizozemskou elitu, podepsal ve Vitesse Arnhem. 

Tam strávil tři sezony, před tou současnou se upsal Panserraikos, který hraje nejvyšší řeckou soutěž. Tam se ale stal nechtěným. A to kvůli úvodu, který mu ani omylem nevyšel.

Při premiéře v novém dresu dostal hned ve čtvrté minutě úvodního kola řecké ligy na stadionu Olympiakosu Pireus červenou kartu a nováček nejvyšší soutěže v následném oslabení podlehl favoritovi 0:2. 

Za Panserraikos odehrál tři zápasy, prostě byl odstaven. Kontrakt byl zrušen a v polovině ledna přišla nizozemská média s informací, že Hájek trénuje s Vitesse. 


© Panserraikos FC

PETR BUCHTA

Podobné rysy jako u Hájka. Dlouhá léta v Česku, obránce, 31 let. Před minulou sezonou odešel z Karviné do Polska, přesněji do Tychy.

Hned při premiérovém ročníku zapsal třicet ligových startů, ale v této sezoně začal na lavičce, pak nebyl v nominacích vůbec.

Tychy pak v lednu informoval, že Buchta už není jeho hráčem. Podle informací z Polska by ale u severních sousedů mohl zůstat, na testech má být v Hutniku Krakow, který hraje třetí polskou ligu.

© FC Zlín

Zima by si mohl po dvou a půl letech vyzkoušet novou soutěž. Vážný zájem projevuje Hamburk

Prokletí útočníků ze Strahova? Chybí kvalita, myslí si Polom. Sejk prý mohl s velkohubým prohlášením počkat