Štědrá nabídka ze Saúdské Arábie byla na stole. Reprezentant Souček ihned odmítl. Není to můj šálek kávy, přiznal

Štědrá nabídka ze Saúdské Arábie byla na stole. Reprezentant Souček ihned odmítl. Není to můj šálek kávy, přiznal
OBSAHUJE VIDEO

Řada světových hvězd neodolala, když jim na stole přistála milionová nabídka k přestupu z arabského světa. Saudi Pro League kývli třeba Cristiano Ronaldo a Karim Benzema, když ale dostal laso kapitán české reprezentace Tomáš Souček, okamžitě odmítl. „Na jedné straně je neuvěřitelný kontrakt, ale já dal nabídku hned pryč. Není to můj šálek kávy,“ přiznala opora West Hamu v podcastu V Repre.

Souček nedávno podepsal ve West Hamu nový kontrakt až do roku 2027. Kladiváři jsou momentálně klubem, kde si užívá. Daří se mu střílet důležité góly, je oblíbený u fanoušků, ostrými pálí i v národním týmu, s nímž postoupil na letošní Euro v Německu. Co víc by si bývalý hráč Slavie mohl přát? „Jsem spokojený. Daří se mně i týmu a doufám, že to vydrží i v roce 2024,“ uvedl záložník, který už má za sebou schůzku s novým reprezentačním koučem Ivanem Haškem.

V Anglii je nadšený, záložníkovi londýnského klubu ale občas v hlavě hlodá myšlenka, jak by se zachoval v případě nabídky z nějaké další slavné ligy. „Je pravda, že o tom někdy přemýšlím. Na jednu stranu mě to láká. Ale taky je tu varianta strávit to v zahraničí v jednom klubu a něco tam dokázat, to také není špatné,“ přiznává opora West Hamu, co je jí honí hlavou.

Prozření v Saúdské Arábii se množí. Na úprku má být i Benzema, který by se mohl dočkat výzvy v Anglii

Jasno má naopak o případném zájmu z arabského světa či z USA. Jednu nabídku ze Saúdské Arábie v létě měl, ale rozhodnutí odmítnout prý bylo okamžité. „Není to můj šálek kávy, nabídku jsem dal hned pryč,“ říká Souček. „Hodně lidí říkalo, že si mám zaťukat na hlavu, ale tohle fakt není pro mě. Jestli bych někam z West Hamu odcházel, tak do Německa, Itálie. To by mě lákalo. Ani Amerika a Čína nejsou pro mě, to bych se pak radši vrátil domů za kamarády do české ligy. A kdyby to bylo do Slavie, o to by to bylo větší plus,“ přiznává, že jeho myšlení nezměnila ani finančně štědrá nabídka z arabského světa.

Lukrativní smlouvy změní myšlení řady hodně známých jmen, u Součka ale nebyla šance. Myslí na svoji rodinu, nedovede si představit, že by byl v Saudi Pro League třeba celý rok sám. „A co se týče fotbalové stránky, chci si užívat fotbalu v top kvalitě. V Arábii přijde na fotbal třeba sedm stovek lidí, to si radši užiju anglickou ligu,“ neskrývá kapitán české reprezentace. Jeho West Ham je momentálně v Premier League na šesté příčce a útočí na pozice zajišťující start v další sezoně evropských pohárů. Ostatně i v té současné je londýnský klub stále ve hře.