Loni proháněl Mbappého, příští ročník by se rád setkal s Haalandem či Salahem. Po Davidovi zatoužili v Londýně

Loni proháněl Mbappého, příští ročník by se rád setkal s Haalandem či Salahem. Po Davidovi zatoužili v Londýně

Podle francouzského listu L'Équipe se zimní odchod Jonathana Davida z Lille neočekává. Italské zdroje ale přidávají, že v létě už kanadský kanonýr Ligue 1 skutečně opustí. Nejblíže k němu má mít aktuálně Chelsea, do hry ale klidně mohou vstoupit i dva italské velkokluby. 

Dle francouzského listu L'Équipe je téměř jasné, že kanadský útočník Jonathan David v zimě Lille neopustí. Autor šesti ligových branek z letošní sezony by se ale změny dresu měl dočkat v létě.

Jak uvádí Gazzetta dello Sport, čtyřiadvacetiletý hráč, který loni v boji o nejlepšího kanonýra Ligue 1 poměrně slušně proháněl Kyliana Mbappého, je v hledáčku hned šesti evropských velkoklubů.

Ukázat záda Bílému baletu i Rudým ďáblům se nestává každý den. Obránce Lille s tím problém neměl

Spekuluje se o zájmu Manchesteru United, Realu Madrid a Atlétika Madrid, jistotu má poté u Chelsea, Neapole a AC Milán. Svého vyvoleného hledá manažer Blues Mauricio Pochettino a na svém úzkém seznamu má pouze dvě jména.

Prvním je Victor Osimhen z Neapole a druhým právě David. O Kanaďana podle webu Caught Offside stojí právě také úřadující italský mistr, který by si mohl pomoci tím, že Osimhena pošle na Stamford Bridge. Díky tomu by Partenopei jeden soupeř v boji o bývalého střelce Gentu ubyl.

Po nigérijském útočníkovi zatoužili také na San Siru. Po sezoně totiž kontrakt vyprší Olivieru Giroudovi a zůstává otázkou, zda Francouz v italské metropoli zůstane. Ať tak, či onak, Rossoneri v létě hodlají ofenzivní řadu posílit. Pro všechny zájemce o služby Davida je známá i požadovaná cena - Lille bude stačit 60 milionů eur.