Slavia se plácne přes kapsu. Za Zimu dá přes sto milionů, kouč vidí jeho příchod jako zásadní v boji o titul

Slavia se plácne přes kapsu. Za Zimu dá přes sto milionů, kouč vidí jeho příchod jako zásadní v boji o titul

Vicemistr z Edenu dál jedná o návratu obránce Davida Zimy (23) z italského FC Turín. Podle informací inFotbal.cz by se měla Slavia plácnout přes kapsu. Přestupová částka má přesáhnout 4 miliony eur, což je v přepočtu přes 100 milionů korun. To z mladého obránce udělá nejdražšího hráče, který kdy do české nejvyšší soutěže zamířil. Nejdražší byl do současnosti Rumun Nicolae Stanciu, jenž zamířil do Slavie za 4 miliony eur v roce 2019.

„Slavia je připravena zaplatit za Zimu velké peníze, protože si ho prosadili trenéři. Hodně o něj stojí a z jejich pohledu je zásadní pro boj o titul a Ligu mistrů,“ potvrdil inFotbalu jeden ze zdrojů, který vidí do dění uvnitř klubu.

Před pár dny se sice zdálo, že Zima míří do německého Hamburku, kde byla podle zmíněného zdroje ve hře opce ve výši 6 milionů eur. V italském klubu však zavládla určitá nejistota, zda ji německý klub bude schopen po sezoně uplatnit. A tak Turínští nakonec dali na první místo variantu s okamžitým přestupem.

Je tedy možné, že Zima zamíří do Edenu přímo na přestup. Spekuluje se, že je pro něj připravena smlouva do roku 2028. Stále ale nelze vyloučit jiný typ dohody, tedy hostování hráče.

Zima do Slavie? Italská média hlásí hotovo, přesun do Německa se nekoná