Devatenáctka byla bez trenéra jen pár týdnů. Na práci Holoubka naváže olomoucký Janotka

Devatenáctka byla bez trenéra jen pár týdnů. Na práci Holoubka naváže olomoucký Janotka

Český národní tým do devatenácti let byl bez hlavního trenéra pouhých pár týdnů a štafetu po Davidu Holoubkovi, jenž se před pár týdny vrátil na klubovou úroveň a ujal se Mladé Boleslavi, převzal Tomáš Janotka.

Skvělá reklama pro Chrudim, září po senzaci trenér Kronďák. Tým dostane speciální odměnu, on pak posily "last minute"

Janotka byl dosud v realizačním týmu U19, jehož patronem je mimochodem další bývalý hráč Olomouce Roman Hubník, asistentem a nyní tedy povýšil. Oficiálně do funkce byl kouč hanácké rezervy jmenován v úterý.

Ujme se tak nadějí jako Adam Pudil (Slavia), Štěpán Míšek (Pardubice), Jan Buryán (Mladá Boleslav), Pavel Gaszczyk (Zbrojovka), Vojtěch Hranoš (Sparta), Michal Málek (Baník Ostrava) či Daniel Toula (Viktoria Žižkov), o jejichž dovednostech už má přehled z nedávné minulosti.

Béčko Sigmy bylo v předešlé sezoně F:NL nováčkem a na rozdíl od Slavie se v soutěži udrželo. V aktuální tabulce F:NL přezimuje výběr jednačtyřicetiletého Janotky na jedenácté pozici, s tím, že k první polovině mu chybí jen dva body.

V nedávno započaté zimní přípravě se zatím jeho mužstvu daří, protože dokázalo již třikrát v řadě zvítězit rozdílem dvou branek a navíc opět neinkasovalo.

Držitel domácího poháru i Superpoháru, který vedl od roku 2018 až do loňska devatenáctku Sigmy, prošel jako hráč nejen Olomoucí, ale také Tatranem Poštorná, Zbrojovkou Brno i Dynamem České Budějovice. S kariérou se pak rozloučil v rakouském celku SCU Kilb.

Jílek už pro něj místo nemá. Zifčák přišel o Antalyi a mohl by se poprvé v kariéře podívat na sever Čech

Národní tým do 19 let čeká vrchol jara v březnu, kdy vyrazí hráči do Itálie k zápasům elitní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát, který pořádá Severní Irsko. Mladí čeští reprezentanti musí přejít přes Gruzii, domácí Itálii a Skotsko.

Ještě před tím ale v únoru vyrazí do španělského centra Pinatar, kde je čekají dva přípravné duely s Dánskem. Pokud se český tým probojuje na evropský šampionát, turnaj v Severním Irsku je na programu od 15. do 28. července 2024.