Velvary pod novým koučem: zemětřesení v kádru nenastalo. Šéf klubu slíbil jeden velký návrat, ve hře je pět posil

Velvary pod novým koučem: zemětřesení v kádru nenastalo. Šéf klubu slíbil jeden velký návrat, ve hře je pět posil

Rýsuje se velká posila. Slovan Velvary, lídr B skupiny ČFL, pořádně napíná fanoušky. Středočeský klub zatím po odchodu trenéra Zdeňka Haška, kterého nahradil Vasil Boev, nedělá v kádru během zimní pauzy zásadní změny. Naposledy sice odjel k přípravnému utkání s Mostem jen s třinácti hráči, fanoušci ale nemusí mít strach. "Posilu představíme ve čtvrtek, případně v pátek," hlásí klubový prezident David Vedral.

Když po podzimu nečekaně zvedl kotvy trenér Hašek, čekalo se, jak to s týmem zamává. Zda někteří hráči nebudou jeho kroky následovat. Zatím ale zemětřesení v kádru nenastalo, což šéfa klubu těší. "Pryč je kromě trenéra jen masér a to mě nepřekvapilo," hlásí Vedral.

Pár hráčů však klubu zamávalo na rozloučenou. Třeba Ondřej Žežulka, jenž na podzim v barvách Slovanu nastřílel jedenáct branek. Skončilo mu hostování ze Žižkova. "Jednoho hráče zkouší Opava a druhého béčko Slovácka, tedy druhá a třetí liga," potvrzuje možné odchody. Jasné je, že v Opavě je na testech korejský záložník Junhyeong Kim.

Ohledně posily zůstává tajemný. "Ale jde o hráče, s kterým už jsme spolupracovali a byli spokojení. Ještě to ale musíme doladit," konstatoval. V klubu se objeví i nové tváře. Velvary jen nešly cestou jako před rokem, kdy měly v přípravě šestadvacet hráčů.

Jihoamerické posily v Hostouni? Žerou trávu, makají, chválí kouč. Na trénink přijde s monoklem a nikdo se nediví

"Nechali jsme si jen naše hráče a další přivedeme až později. Máme vytipovaných pět hotových hráčů, o jejichž kvalitách víme. Uvidíme, jaká bude situace v klubech z vyšších soutěží a kdo by nakonec mohl být k dispozici," okomentoval klubovou strategii pro zimní přípravu.

Vedoucí tým B skupiny ČFL zatím v přípravě prohrál 0:2 s béčkem Slavie, které je první v A skupině třetí ligy. Následně Slovan 3:0 porazil rezervu Dukly, aby naposledy podlehl Mostu 0:3. Navíc k duelu cestoval jen s 13 hráči. "My jsme v tom termínu vůbec neměli hrát. Takže si dva hráči dohodli zkoušky na vysoké škole, další kluci byli nemocní či zranění," vysvětil Vedral, že podobné problémy už by neměly nastat.