Nizozemský stoper De Ligt odmítl přesun do PSG. Může za to Bayern?

Nizozemský stoper De Ligt odmítl přesun do PSG. Může za to Bayern?

Čtyřiadvacetiletý nizozemský střední obránce Matthijs de Ligt mohl v závěru lednového přestupového okna změnit klubové barvy, ale nakonec se tak nestalo. Podle francouzského listu L'Equipe byly hlavním zájemcem o jeho služby PSG a Manchester United. Může za to Bayern, který se však netají tím, že by jej rád prodal?

Talentovaný mladík poprvé vstoupil do centra pozornosti v Ajaxu, kde se stal kapitánem v pouhých osmnácti letech. V roce 2019 dovedl svůj tým v Lize mistrů až do semifinále, což přilákalo špičkové kluby.

Následoval přesun do Juventusu za 85,5 milionu eur. Nějaký čas mu trvalo, než se aklimatizoval, ale postupem času se vypracoval v oporu týmu. Vinou škrtů Staré dámy ale nakonec v roce 2022 přestoupil do Bayernu Mnichov za 67 milionů eur, kde působí dodnes.

BOJ O OSIMHENA BUDE TVRDÝ, MAJÍ JASNO V ITÁLII. ZA SVŮJ VYJEDNÁVACÍ UM JE CHVÁLEN I PREZIDENT NEAPOLE

Všechno ale mohlo být jinak. Podle listu L'Equipe udělali v závěru letošního ledna Pařížané nabídku, která však byla odmítnuta. PSG hledal náhradu za Milana Škriniara, který by vinou zranění mohl být ze hry až do konce této sezony. Ve hře byl také Manchester United, který v něm vidí možného parťáka k Lisandru Martínezovi.

De Ligt se v poslední době trápil. I kvůli zranění měl do ideální formy daleko, což se podepsalo i na jeho vztazích s koučem Bayernu Thomasem Tuchelem. Ten dává přednost dvojici Dayot Upamecano a Kim Min-jae. Objevily se informace, že by se bavorský gigant nebránil prodeji hráče, nizozemský stoper ale figuruje v tomto směru v plánech Bayernu až pro léto. To by totiž měl do Mnichova zamířit Uruguayec Ronald Araujo z Barcelony a De Ligt by mohl být součástí obchodu mezi giganty.

Foto: FC Bayern Mnichov