Já a odporný? Jeden z nejlepších obránců světa odmítá kritiku, pak si rýpl do bývalého trenéra

Já a odporný? Jeden z nejlepších obránců světa odmítá kritiku, pak si rýpl do bývalého trenéra

Řadě fanoušků je možná stylem hry odporný. Důrazný argentinský stoper Cristian Romero pije určitě svým důrazem pije krev, souboje s ním hodně bolí. Opora londýnského Tottenhamu kritikům odpovídá po svém. „Respektuji každého soupeře, všechno je jen o mém stylu hry,“ říká v rozhovoru pro britský The Sun. Jeho výkony v této sezoně vystřelily a obránce se stal oporou Spurs. „Před rokem na jaře jsem se necítil dobře. Všichni víme, kdo byl naším manažerem,“ rýpl si.

Argentinský mistr světa se v dresu Tottenhamu v posledních měsících vypracoval v jednoho z nejuznávanějších středních obránců světa. Jeho styl hry ale soupeřům nevoní, důraz a tvrdost je pak trnem v oku fanouškům. On se ale rozhodně měnit nehodlá. Jeho agresivita mu vynesla kredit, o který nechce přijít. „Mnoha lidem se můj styl nelíbí, ale měli by ho respektovat,“ říká pětadvacetiletá hvězda londýnského klubu.

„Možná se během zápasu se soupeřem pohádáme, ale jakmile skončí utkání, všechno je zapomenuto,“ vykládá s tím, že určitě na soupeře nedělá ramena a nemyslí si, že je neporazitelný. „Chci jen makat a každý den se zlepšovat. Ale pořád respektuji každého hráče, soupeře,“ dušuje se.

Bez posil za titulem? Arsenal překvapil konkurenci i fanoušky. Nejlepší cesta, tvrdí Arteta

Tottenham je momentálně čtvrtý v Premier League, i když odešel Harry Kane do Bayernu Mnichov za 104 milionů liber. Podle Argentince na tom má obrovskou zásluhu nový manažer Ange Postecoglou. Obránce tvrdí, že je to v podání Spurs „jiná káva“ než za Antonia Conteho, Nuna Espirita Santa a Josého Mourinha.

Conte opustil Spurs loni v březnu a Romero si změnu nemůže vynachválit. „Pravdou je, že minulý rok jsem nebyl po všech stránkách šťastný. Nešlo to dobře,“ neskrývá a nebojí se ani odkrýt karty v tom, kdo za rozpoložení mohl. „Všichni víme, kdo byl náš manažer. Ale naštěstí teď máme dalšího. Došlo k renovaci týmu a ukazuje se, že jdeme správným směrem. Přivedli jsme kompetentního manažera a doplnili náš kádr o správné hráče,“ dodává.

Ohromující návrat se nekoná. Nabídka z Premier League bývalému brankáři United nevoněla, i když měl být jedničkou

Zdůrazňuje, že Tottenham patří ke špičce Premier League, i když přišel o nejlepšího útočníka na světě. „Je pryč, nedá se nic dělat. Musíme se soustředit na sebe a zlepšovat se,“ velí Argentinec. Jedním dechem ale přizná, že tým ještě není na takové úrovni, aby mohl bojovat s Liverpoolem a Manchesterem City o mistrovský titul.

„Ještě nejsme připravení. Abyste vyhráli nějaké trofeje, musíte vyladit i spoustu maličkostí a detailů. Mít správného manažera a hráče prostě nestačí. Potřebujeme čas a trpělivost, abychom vyhráli, nebo alespoň drželi krok s týmy, jako je Manchester City a Liverpool,“ myslí si.

„Jsou to týmy, které můžeme třeba porazit, ale ne porážet. Zatím pokládáme základy a slibuji, že jednoho dne na ně budeme tvrdě tlačit. V téhle sezoně to ještě nebude, ale jsme na správné cestě a musíme v našem snažení pokračovat,“ dodává obránce.