Pohyblivost, síla na míči i kvalitní hra hlavou. Druholigový Žižkov potvrdil svou druhou zimní posilu

Pohyblivost, síla na míči i kvalitní hra hlavou. Druholigový Žižkov potvrdil svou druhou zimní posilu

Když druholigová Viktoria Žižkov čelila v průběhu víkendu slávistickému béčku, které se v ČFL vyhřívá na čele skupiny A (2:2), v základní sestavě u toho znovu byl také perspektivní černohorský forvard Nedjeljko Kovinić.

Znamená to jediné, jednadvacetiletý mladík, který byl dosud ve Zlíně, v metropoli uspěl na testech a nový kouč tradičního pražského celku Marek Nikl ho bude moci díky hostování využít do konce jarní sezony.

Bývalý útočník FC Radnički či Buudućnosti Podgorica, který se stal druhou zimní posilou Viktorie, by mohl výrazně oživit útočnou řadu svého nového klubu.

Ve FORTUNA:LIZE totiž odehrál během roku a půl jen 446 minut čistého času, ale i tak se mu podařilo vstřelit hned čtyři branky.

Holoubek si vybral na Julisce Kozla. Syn libereckého trenéra by ale měl přijít do Boleslavi až v létě

"Jako své největší přednosti vidí pohyblivost, sílu na míči a kvalitní hru hlavou. Věříme, že to vše uplatní i na Žižkově a bude platným členem mužstva," píše se na oficiálních stránkách momentálně předposledního týmu druholigového tabulky.

Nový konkurent zkušeného útočného tria Jiří Sodoma, David Štrombach a Radek Voltr, který prošel i mládeží Partizanu Bělehrad, proto s žižkovským souborem odjede i na krátké soustředění do Písku, během něhož se zástupce hlavního města utká právě i s domácím třetiligovým FC.

Z dosavadních šesti zimních soubojů vytěžila Viktoria jednu výhru (Jablonec) a jednu remízu (Slavia B). Ve zbylých čtyřech střetech odešla poražena (Plzeň, Bohemians 1905, Pardubice, Vlašim).