Určitě z toho máme lepší pocit než z těch předchozích položení, glosoval Trpišovský nový trávník v Edenu

Určitě z toho máme lepší pocit než z těch předchozích položení, glosoval Trpišovský nový trávník v Edenu
OBSAHUJE VIDEO

Slavia věnuje výtěžek z nedělního utkání proti Zlatým Moravcům (4:1) na nákup terénních sanitek a dalšího zdravotnického vybavení pro válkou zasaženou Ukrajinu. 

Pražané původně zvažovali odehrát generálku proti Slovanu Bratislava, od plánu ale upustili kvůli tomu, že slovenský šampion na zahraničním soustředění nastoupil proti Dynamu Moskva.

Ruské kluby byly krátce po začátku invaze na Ukrajinu předloni na konci února vyřazeny ze soutěží UEFA. Evropské týmy s nimi nehrají ani přípravné zápasy.

SINGHATEH JE TROCHU JINÝ NEŽ JULIŠ. HRÁČI I TRENÉŘI SE SNAŽÍ BÝT POZITIVNÍ, POPISUJE GAMBIJEC ATMOSFÉRU NA HANÉ

"My jsme to dostali (od vedení) oznámené, museli jsme se na to připravit. Pro nás bylo důležité domácí prostředí, to byla naše podmínka. V tu dobu, (kdy se to o tom rozhodovalo), byli jsme na soustředění v Portugalsku. Ve hře byly ještě jiné týmy a nakonec se to rozhodlo takhle. Příprava byla nějak dělaná, aby vygradovala nějakým zápasem. Okolnosti se takhle sešly a my jsme to akceptovali," řekl na pozápasové tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Nová plocha ve vršovická Fortuna aréně tak má za sebou první ostřejší test. "Pro nás bylo důležité zvyknout si na domácí prostředí před prvním jarním zápasem a vyzkoušet si i nový trávník, který je zase trochu jiný. Myslím, že to bylo podobné tomu, co nás v některých domácích zápasech čeká - hra do plné obrany, hodně ofenzivních situací i rychlé brejky soupeře. Prověřilo nás to z hlediska dostupování, presinku, hry bez míče, která nám na začátku dělala problémy," uvedl Trpišovský.

ZLATÉ MORAVCE SI ODVEZLY Z EDENU ČTYŘKU, TEPLICE NAVÁZALY NA LUDOGORETS A V BLŠANECH ROZSTŘÍLELY DUKLU

Jeho svěřenci si poprvé zahráli na novém trávníku. Slavia v zimní pauze k výměnu hrací plochy sáhla po necelém půlroce. "Na původní zápas se Slovanem jsme měli variantu buď tady doma, nebo v Chomutově podle stavu plochy. Čekalo se na potvrzení od firmy, která to dělala, jestli bude možnost to tady odehrát. Ta touha vyzkoušet si hřiště byla pro nás velká. Tráva potřebuje do ideálního stavu ještě tak týden, proto jsme odlehčili hřišti rozcvičkou před zápasem jinde. Zatím tráva vypadala výborně, držela. Určitě z toho máme lepší pocit než z těch předchozích položení," řekl Trpišovský.