Zlaté Moravce si odvezly z Edenu čtyřku, Teplice navázaly na Ludogorets a v Blšanech rozstřílely Duklu

OBSAHUJE VIDEO

Teplický tým absolvoval první únorovou neděli poslední přípravný zápas zimního období a jeho hlavní kouč Zdenko Frťala nemohl být nespokojen. "Skláři" totiž na neutrální půdě v Blšanech rozstříleli druhý tým druhé nejvyšší soutěže Duklu 5:0.

Po bezgólovém prvním dějství se vysoká prohra mužstva, jemuž velí Petr Rada, nečekala, nicméně žlutomodrým nakonec stačilo k pětigólové kanonádě pouhých pětadvacet minut druhé půle.

Do střelecké listiny se zapsali Fila, Trubač, Čerepkai a Yasser, který udeřil hned dvakrát. Jejich nedělní soupeř z Dejvic vstoupil do kalendářního roku 2024 hrozně. Nevyhrál ani jednou z dosavadních pěti případů.

V neděli přijede na severočeská Stínadla Zlín a momentálně desátý celek FORTUNA:LIGY bude určitě zase o něco sebevědomější. Tím spíš, že se mu před pár dny podařilo přehrát i bulharského obra Ludogorets Razgrad (3:1).

Hráči pražské Slavie v generálce na jarní část sezony porazili doma Zlaté Moravce 4:1. Druhý tým ligové tabulky rozhodl o vítězství nad posledním celkem slovenské nejvyšší soutěže už v první půli, kdy se mezi 20. a 27. minutou trefili všichni tři ofenzivní hráči Lukáš Provod, Mojmír Chytil a Václav Jurečka. Po změně stran se za favorita prosadil střídající Ivan Schranz.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský nasadil v generálce do základní sestavy jedinou ze zimní posil obránce Ondřeje Zmrzlého. Zlaté Moravce, vedené bývalým hráčem Pražanů koučem Michalem Hippem, v úvodu dvakrát zahrozily, ale skóre se jim otevřít nepovedlo.

Postupně přebral před více než šesti tisícovkami diváků v Edenu iniciativu domácí favorit. Ve 20. minutě napřáhl z hranice vápna Provod a tečovanou ranou překonal hostujícího gólmana. Za další tři minuty krátce po rohovém kopu zvýšil patičkou Chytil a o chvíli později se prosadil Jurečka.

Druhá půle navzdory trvalé slávistické převaze skončila nerozhodně. Po hodině hry Trpišovský hned devětkrát vystřídal a jeden z nových hráčů Schranz v 73. minutě před gólmanem nezaváhal. V 81. minutě se dočkali branky i hosté, Mandouse překonal Kuzma.

Pražané zakončili zimní přípravu bez porážky s bilancí čtyř vítězství a remízy. Do jarní části první ligy vstoupí za týden domácím zápasem proti Jablonci.