Tak už došlo i na Vyškov. Letošní první neúspěch omlouval Kameník nedokonalou technikou i únavou

Tak už došlo i na Vyškov. Letošní první neúspěch omlouval Kameník nedokonalou technikou i únavou
OBSAHUJE VIDEO

Trenčínu se první únorovou neděli podařilo to, o co se předtím marně snažily Skalica, Slovan Bratislava, Baník Ostrava i Zlín. Na lopatky se mu totiž podařilo dostat největšího favorita na postup do FORTUNA:LIGY, jímž je současný lídr druhé nejvyšší soutěže z Vyškova.

Ve Varnsdorfu zářil, v Jablonci strádal. Ideálním prostředím na Schönův návrat do tempa se zdá být Vyškov

Více než tříměsíční šňůra moravského týmu bez prohry skončila těsně před jeho odletem na atraktivní herní kemp do Madridu, kde na soubor trenéra Jana Kameníka čekají rezervy Realu i Leganés.

O výhře slovenského celku, který ještě nenasadil čerstvou posilu v podobě odchovance Ajaxu Samira Ben Sallama, rozhodl sedm minut před koncem Rahim Ibrahim.

Vedoucí tým F:NL, jehož soupiska je prošpikovaná cizinci, ale v ohlasech pro web astrencin.sk chválil. "Byl to dobrý zápas proti kvalitnímu soupeři. Vyškov velmi dobře bránil, byl agresivní v soubojích," okomentoval jeden z ofenzivních tahounů Trenčína výkon hostující družiny.

Podle Kameníka Vyškov odcestoval ze slovenské půdy poražen kvůli nemohoucnosti v ofenzivě. A samozřejmě také z toho důvodu, že se mu nepodařilo ubránit jednu standardní situaci.

"Chyběla o něco větší kvalita v útočné fázi, když jsme si z mého pohledu tvořili málo brankových příležitostí. Tlačili jsme se tam ze strany a nenacházeli jsme dobrou finální přihrávku. Řešení bylo technicky nedokonalé," posteskl si v rozhovoru pro klubovou televizi.

Trenčín však v Niké lize uzavírá první šestku a má po podzimu stejně bodů jako pátá Dunajská Streda i čtvrtá Banská Bystrica. Jde tedy o přední celek tamní soutěže, který by měl být dál, než průměrná mužstva ve druhé české lize.

"Musíme uznat kvalitu soupeře, jenž byl lepší na míči. Dobře kombinoval a my jsme situace hůře zachytávali. V momentu, kdy jsme míč získali, jsem cítil, že jsme trošku utahaní," všiml si čerstvě dvaačtyřicetiletý odborník.

Mohla by začít nová vyškovská série na Pyrenejském poloostrově?