Na pařížském losu Ligy národů nebude chybět ani Hašek: Islandu či Kazachstánu bych se přeci jen raději vyhnul

Na pařížském losu Ligy národů nebude chybět ani Hašek: Islandu či Kazachstánu bych se přeci jen raději vyhnul

Druhý únorový čtvrtek se bude v Paříži losovat nadcházející ročník Ligy národů, který se opět rozjede letos na podzim a duely základních skupin budou na programu v září, říjnu a listopadu. FAČR budou na slavnostním galavečeru zastupovat hned pět jmen...

Ve Francii nebude chybět první muž českého fotbalu Petr Fousek, generální sekretář Michal Valtr, jeho zástupce Martin Procházka, ředitel oddělení komunikace Petr šedivý a samozřejmě také nový reprezentační kouč Ivan Hašek.

Schick, Souček a spol. budou mezi nejvýše nasazenými týmy ligy B, ve které se budou losovat čtyři skupiny a vyhnou se tak papírově nejsilnějším soupeřům typu Anglie, Walesu a Rakouska.

Dvě čistá konta, místa v sestavách kola i individuální ceny. Vítek zahájil pouť League Two velmi přesvědčivě

"Týmy jsou poměrně vyrovnané, těžko vybírat nějakou vysněnou skupinu. Přál bych si takové soupeře, přes které postoupíme do ligy A. Jediným přáním je snad pouze to, abychom nemuseli extrémně daleko cestovat, proto bych se přeci jen raději vyhnul třeba Islandu nebo Kazachstánu," okomentoval pro fotbal.cz nástupce Jaroslava Šilhavého.

Po ročníku, který bude vrcholit v březnu a červnu příštího roku, by se předseda asociace rád vrátil do elitní skupiny, což by jistě bylo před kvalifikací na mistrovství světa 2026, jež odstartuje příští rok na podzim, velkým povzbuzením.

"V dosavadních třech ročnících Ligy národů jsme dvakrát hráli v lize B a naposledy v elitní lize A. Pro tým, asociaci i fanoušky bylo samozřejmě skvělé, když se v Česku představily týmy jako Portugalsko, Španělsko nebo Švýcarsko. Proto bych byl rád, kdybychom se do nejvyšší úrovně zase vrátili," vzkázal Fousek.

Redakce eFotbal.cz dodává, že postup si automaticky zajistí pouze vítěz dané skupiny, s tím, že poslední výběr naopak poputuje o soutěž níž. Novinkou je play-off, které vypukne v březnu 2025. A kdo že tedy Česku hrozí?

Nasazení do výkonnostních košů:

Koš 1: Rakousko, Česko, Anglie, Wales

Koš 2: Finsko, Ukrajina, Island, Norsko

Koš 3: Slovinsko, Irsko, Albánie, Černá Hora

Koš 4: Gruzie, Řecko, Turecko, Kazachstán

Konečně! Zima zapisuje prvoligové starty, v Rumunsku je elitním gólmanem. Z přestupu výš sešlo kvůli rivalitě