Greguš se nerozloučí s MLS ani po pěti letech. V Texasu se těší, že bude pomáhat na hřišti i mimo něj

Greguš se nerozloučí s MLS ani po pěti letech. V Texasu se těší, že bude pomáhat na hřišti i mimo něj

Bývalý záložník Baníku Ostrava i Jablonce Ján Greguš, jenž opouštěl českou nejvyšší soutěž po 133 duelech, během nichž se podílel na šestnácti brankách svých mužstev, bude i nadále pokračovat v americkém prostředí, jehož součástí je už více než pět let. 

V Minnesotě United, která ho v lednu 2019 přivedla z dánské Kodaně, to však již nebude a třiatřicetiletý slovenský středopolař si vyzkouší dres již pátého zaoceánského klubu.

Na jeden ročník se totiž upsal celku Houston Dynamo FC, s tím, že pokud texaský klub uplatní opci, v Texasu bude moci pokračovat i v roce 2025.

Klub ze Shell Energy Stadium pro necelých 23 tisíc diváků, který vznikl v roce 205, je dvojnásobným šampionem soutěže a už více než rok mu trenérsky velí americký odborník Benjamin Olsen, jenž dříve pracoval pro D.C. United.

Madleňák se vrací na Slovensko, Almási to zkusí v Chorvatsku. Návrh Osijeku byl zajímavý, přiznal Mikloško

V minulém ročníku tým obsadil v Západní konferenci čtvrtou pozici. Ve vyřazovacích bojích si ještě dokázal poradit se Sportingem Kansas City, leč na Los Angelec již nestačil a vypadnul v semifinále soutěže.

"Ján má bohaté zkušenosti z týmů MLS, více evropských lig a na kontě má i 35 mezinárodních duelů za slovenskou reprezentaci. Těšíme se, že bude pomáhat mužstvu na hřišti i mimo něj," pronesl na oficiálních stránkách Houstonu jeho generální manažer Pat Onstad.

Někdejší hráč Nitry i Boltonu, jenž v Americe prošel také Nashvillem, Huntsville City a San Jose Earthquakes, se dosud v Major League Soccer zastavil na bilanci 102 zápasů, tří branek a čtyřiadvaceti gólových asistencí.

Houston se nyní nalézá na soustředění v mexické Guadalajaře. Proti místnímu celku by mohl ostřílený Slovák debutovat již ve středu.