Souhrn 7. kola Premier League

Londýnský Arsenal pokračuje ve skvělých výkonech v nové sezóně, když dokázal na vlastním hřišti porazit vysoko 5:0 nováčka Derby County. Ztratil naopak Liverpool, který na Anfield Road s Birminghamem pouze remizoval 0:0. Ve šlágru Premier League porazil Manchester United Chelsea 2:0.

Adebayor třemi góly sestřelil Derby

Na Emirates Stadium domácí svého soupeře jasně přehráli. Už v desáté minuty se svěřenci trenéra Wengera mohli radovat z vedoucího gólu, který vsítil záložník Diaby. V polovině prvního dějství upravil na 2:0 svým prvním gólem v zápase Adebayor, poločasový výsledek tak byl 2:0.

Po změně stran i nadále hráči Arsenalu kontrolovali vývoj střetnutí a po chvíli začali přidávat další branky. V 50. minutě zaznamenal svou druhou trefu z penalty Adebayor, na 4:0 pak zvýšil Fabregas. Konečnou podobu výsledku dal jedenáct minut před koncem znovu Adebayor, který tak zakončil svůj hattrick. Zraněný Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce náhradníků.

Arsenal - Derby County 5:0 (2:0)
Branky: 25., 50. z pen. a 79. Adebayor, 10. Diaby, 70. Fabregas; ŽK: Eduardo - Lewis; Diváci: 60 122

Arsenal: Almunia - Clichy, Sagna, Senderos, Toure - Diaby, Fabregas (71. Neves), Flamini (77. Song), Walcott (72. Diarra) - Adebayor, Eduardo
Derby: Bywater - Davis, Griffin, Leacock, Mears - Lewis, Oakley (56. Feilhaber), Pearson, Teale - Howard (75. Barnes), Miller (84. McEveley)

Liverpool ztratil dva body, nedal gól Birminghamu

Nečekanou ztrátu utrpěl Liverpool. Ten na domácím hřišti nedokázal najít recept na dobrou obranu Birminghamu a přestože svého soupeře dokázal přestřílet 19:5, museli se jeho hráči nakonec spokojit pouze s bodem. To nahrává do karet právě Arsenalu, který tak má před Liverpoolem náskok už čtyř bodů.

Liverpool - Birmingham City 0:0
ŽK: Ridgewell, McSheffrey; Diváci: 44 215

Liverpool: Reina - Arbeloa, Carragher, Hyypia, Riise - Gerrard, Mascherano, Pennant (87. Finnan), Kuiyt - Babel (60. Torres), Voronin (74. Crouch)
Birmingham: Taylor - Djourou, Kelly, Queudrue, Ridgewell - Kapo, Larsson, Melendez (13. McSheffrey), Nafti, Palacios (68. O'Connor) - Jerome (80. Schmitz)

Middlesbrough přišlo o vítězství až v závěru

Nerozhodným výsledkem skončil také souboj mezi Middlesbrough a Sunderlandem. Hosty poslal už ve druhé minutě do vedení Leadbitter, domácí ale postupem času dokázali vývoj skóre otočit. O vyrovnání se postaral Julio Arca a v 67. minutě poslal domácí dokonce do vedení Stewart Downing. Na tři body to však nestačilo, minutu před koncem vyrovnal na konečných 2:2 Liam Miller.

Middlesbrough - Sunderland 2:2 (1:1)
Branky: 15. Arca, 67. Downing - 2. Leadbitter, 89. Miller; ŽK: Boateng, Taylor, Cattermole - Etuhu, Chopra, Leadbitter, Miller; Diváci: 30 675

Middlesbrough: Schwarzer - Taylor, Wheater, Woodgate, Young - Arca (27. Boateng), Downing, O'Neil, Rochemback - Mido (58. Cattermole), Sanli (12. Lee)
Sunderland: Gordon - Halford, Higginbotham, McShane - Collins, Etuhu (53. Miller), Leadbitter, Wallace (76. O'Donovan) - Chopra, Jones, Yorke (67. Stokes)

Reading přehrál na vlastním hřišti Wigan

Závěr zápasu naopak potěšil příznivce Readingu. Jejich miláčci se na domácím hřišti ujali nad Wiganem vedení ve 29. minutě, když přesně zamířil Dave Kitson. Hosté ale po změně stran dokázali vyrovnat z kopačky Marcuse Benta a dlouho to vypadalo, že uhrají na Madejski Stadium bod. O ten je ale připravil gólem z devadesáté minuty Harper.

Reading - Wigan 2:1 (1:0)
Branky: 29. Kitson, 90. Harper - 50. Bent; ŽK: Ingimarsson, Rosenior, Hahnemann - Brown, Bramble; Diváci: 21 379

Reading: Hahnemann - Duberry, Ingimarsson, Murty, Rosenior (63. Convey) - Shorey, Gunnarsson, Harper, Hunt - Doyle (90. Bikey), Kitson
Wigan: Kirkland - Bramble, Granqvist, Melchiot, Scharner - Brown, Kilbane, Koumas, Sibierski (79. Aghahowa), Skoko - Bent

Divoké utkání ve Fulhamu skončilo remízou

Na Craven Cottage bylo dohromady k vidění šest branek, po třech na každé straně. Nejprve se dvakrát do vedení dostali domácí, když se o jejich přesné trefy postarali Davies a Bouazza. City ale vždy dokázalo odpovědět a v 60. minutě ho třem bodům přiblížil svou druhou brankou v zápase Petrov. Domácí se ale nevzdali a o remíze 3:3 rozhodl Murphy.

Fulham - Manchester City 3:3 (1:1)
Branky: 12. Davies, 48. Bouazza, 75. Murphy - 36. a 60. Petrov, 50. Mpenza; ŽK: Bocanegra, Dempsey, Konchesky - Richards, Hamann; Diváci: 24 674

Fulham: Niemi - Baird, Bocanegra, Hughes, Konchesky - Davies (46. Kamara), Davis, Dempsey, Smertin - Bouazza (67. Ki-Hyeon), Healy (67. Healy)
City: Schmeichel - Corluka, Dunne, Garrido, Richards - Elano (80. Geovanni), Hamann, Ireland (83. Jihai), Johnson - Petrov, Mpenza (80. Bianchi)

Manchester United porazil bezzubou Chelsea

Pod vedením nového kouče, ale stále s matným výkonem. Chelsea nestačila na rychlou kombinační hru domácích United a po zásluze prohrála 0:2. V prvním poločase ani jednou nevystřelila na branku domácích a v nastaveném čase sama kapitulovala, když se hlavou trefil Tevéz. Svěřenci trenéra Fergusona i po přestávce kontrolovali vývoj střetnutí a pojistku přidali v samotném závěru, když se z pokutového kopu nařízeném za faul na vlastní osobu trefil Saha.

Manchester United - Chelsea 2:0 (1:0)
Branky: 45.+3 Tevéz, 90. z pen. Saha; ŽK: Rooney, Brown - Cole, Terry; ČK: 32. Obi; Diváci: 75 663

Manchester United: Van der Saar - Brown, Evra, Ferdinand, Vidic - Carrick, Giggs, Ronaldo, Scholes - Rooney, Tevéz (79. Saha)
Chelsea: Čech - Ben-Haim, A. Cole, Ferreira, Terry - J. Cole (76. Pizarro), Essien, Makelele, Malouda (69. Wright-Phillips) - Obi, Ševčenko (59. Kalou)

Ohlasy trenérů zde

Viduka sestřelil West Ham

Straky z Newcastlu podaly na domácím Reebok stadionu výborný výkon a zaslouženě vyhrály nad West Hamem 3:1. V utkání zářili především Mark Viduka a Charles N´Zogbia. Přes 50 000 diváků vidělo první gól již ve 2. minutě. N´Zogbia přihrál do vápna Vidukovi a ten bez problému překonal brankáře Kladivářů Greena.

Hostům se podařilo vyrovnat ve 34. minutě. Po dlouhém autu a zmatku ve vápně se dostal k balonu Ashton a nedal Harperovi v brance domácích šanci. Stav 1:1 vydržel do 41. minuty kdy se opět prosadil Viduka, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Definitivní podobu skóre ustanovil Charles N´Zogbia v 76. minutě.

Newcastle United - West Ham United 3:1 (2:1)
Branky: 2. a 41. Viduka, 76. N'Zogbia - 32. Ashton; ŽK: Geremi - Mullins, Cole, Bowyer; Diváci: 50 104

Newcastle: Harper - Beye, Cacapa (78. Taylor), Rozehnal, Butt - Geremi, Milner, N'Zogbia, Smith - Owen (51. Martins), Viduka (73. Jose Enrique)
West Ham: Green - Ferdinand, McCartney, Neill, Upson - Bowyer, Etherington (80. Spector), Mullins (62. Ljungberg), Noble - Ashton, Cole (68. Camara)

Aston Villa porazila Everton

John Carew vstřelil proti Evertonu první gól sezóny a Aston Villa se i jeho zásluhou posunula dál od pásma sestupu. Naproti tomu hráči Evertonu přišli o šanci dostat se na třetí místo v tabulce před svého městského rivala Liverpool. O Druhou branku domácích se postaral po hodině hry Agbonlahor. Ani na lavičce náhradníků domácího týmu se neobjevil český záložník Patrik Berger.

Aston Villa - Everton 2:0 (1:0)
Branky: 14. Carew, 60. Agbonlahor; ŽK: Agbonlahor; Diváci: 38 235

Aston Villa: Carson - Bouma, Knight, Laursen, Mellberg - Barry, Reo-Coker, Moore (80. Harewood), Young - Agbonlahor, Carew (53. Gardner)
Everton: Wessels - Baines, Hibbert, Lescott, Neville - Yobo, Jagielka, Osman, Pienaar - Anichebe (69. Yakubu), Johnson (69. McFadden)

Tottenham pouze remizoval s posledním Boltonem

Martin Jol i nadále prožívá těžké chvíle na lavičce Spurs. Jeho tým získal v Boltnu pouze bod za remízu 1:1.
Ve 34. minutě se tým z hlavního města dostal do vedení díky brance Robbie Keana, ale z vedení se moc dlouho "Kohouti" neradovali. O čtyři minuty později přesným zásahem mezi tři tyče srovnal Ivan Campo.
Bod za remízu nepomohl ani jednomu týmu. Tottenham i Bolton se nadále plácají v sestupovém pásmu.

Bolton - Tottenham 1:1 (1:1)
Branky: 39. Campo - 34. Keane; ŽK: Assou-Ekotto, Rocha; Diváci: 20 308

Bolton: Jaaskelainen - Meite, A. O'Brien, Campo - Gardner, Nolan (70. Alonso), J. O'Brien, Speed - Anelka, Davies, Diouf (77. Wilhelmsson)
Tottenham: Robinson - Assou-Ekotto, Chimbonda, Dawson, Rocha - Jenas, Malbranque, Tainio (80. Lennon), Zokora - Berbatov (73. Bent), Keane

Portsmouth vydřel tři body na půdě Blackburnu

Skvělý výkon podal v brance Porsmouthu David James, když úspěšně čelil útokům ze strany blackburnských hráčů. Domácí Blackburn měl celý zápas převahu, ale o jediný gól se postaral fotbalista hostí a to přesně Nwankwo Kanu ve 25. minutě.

Blackburn - Portsmouth 0:1 (0:1)
Branky: 25. Kanu; ŽK: Diop, Muntari, James; Diváci: 19 506

Blackburn: Friedel - Ooijer, Samba, Warnock - Bentley, Dunn (56. Kerimoglu), Emerton, Pedersen (79. Roberts), Savage - McCarthy (56. Derbyshire), Cruz
Portsmouth: James - Campbell, Distin, Hreidarsson, Johnson - Davis, Diop, Kranjcar (86. Taylor), Muntari - Utaka (90. Pamarot), Kanu (69. Mwaruwari)

[ 22. 9. 2007 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]