Největší divácké návštěvy v posledních dnech? V nejlepší desítce jsou i dva zástupci druhé Bundesligy

Největší divácké návštěvy v posledních dnech? V nejlepší desítce jsou i dva zástupci druhé Bundesligy

Druhá Bundesliga je velmi vyrovnanou soutěží, jíž hraje v této sezoně řada známých klubových značek včetně Hansy Rostock, Kaiserslauternu, Schalke 04, Herthy Berlín, Norimberku, Karlsruhe, Paderbornu, Hannoveru, Fortuny Düsseldorf, Fürthu, Hamburku i St. Pauli, které je mimochodem i po dvaceti kolech stále bez prohry a kráčí si pro postup.

Letošního mistrovství světa nad 35 let v Anglii se mohou účastnit i Henry, Totti, Owen, Özil či Ronaldinho

Projevuje se to i návštěvnosti. Když se podíváme na uplynulý víkend (první únorový), v žebříčku TOP 10 klubů, na které se dorazilo v posledním kole podívat nejvíce diváků, figurují hned dva zástupci druhé nejvyšší německé soutěže. A to ještě hrál Hamburk zrovna venku, jinak by byl na listu vzhledem k často vyprodanému Volksparkstadionu také.

Na Schalke 04, které bojuje s finančními problémy, se přišlo do Veltins arény proti Eintrachtu Braunschweig (1:0) podívat více než 60 tisíc příznivců. Velmi důstojnou návštěvou se mohl pochlubit také berlínský Olympijský stadion, kde je doma Hertha. Ve dvacátém kole ji podporovalo v německé metropoli téměř šedesát tisíc fandů.

Až 150 milionů eur investovaných do Salaha? Gigant ze Saudi Pro League se nevzdává

Nejvyšší návštěva na Starém kontinentu padla o víkendu na madridském San Bernabéu, kde se v rámci městského derby představilo konkurenční Atlético. Bitvu ze špičky LaLigy si nenechalo ve španělské metropoli ujít téměř 77 tisíc diváků. Přes 70 tisíc lidí si našlo cestu také na stadion Giuseppe Meazzy, kde je doma Inter a do Allianz Areny, což je domácí kolbiště Bayernu Mnichov.

Pokud jde o Premier League, v nejlepší desítce nechyběly Manchester United, Arsenal a Newcastle United. Zatímco na Old Trafford si našlo cestu necelých 74 tisíc fandů, na Emirates Stadium dorazilo na Liverpool něco málo přes 6O tisíc lidí a divokou osmigólovkou přestřelku s Lutonem sledovalo v St. James Parku více než 52 tisíc příznivců.

Největší návštěvy uplynulého víkendu:

(podle transfermarkt.com)

76,732 - Real Madrid
75,547 - Inter Milán
75,000 - Bayern Mnichov
73,612 - Manchester United
61,219 - Schalke 04
60,374 - Arsenal
58,013 - Hertha Berlín
53,337 - Betis Sevilla
52,322 - Newcastle United
50,000 - 1. FC Kolín nad Rýnem

Greguš se nerozloučí s MLS ani po pěti letech. V Texasu se těší, že bude pomáhat na hřišti i mimo něj