Až 150 milionů eur investovaných do Salaha? Gigant ze Saudi Pro League se nevzdává

Až 150 milionů eur investovaných do Salaha? Gigant ze Saudi Pro League se nevzdává

Saúdskoarabský suverén Al-Hilal FC má být letos v létě ochoten investovat do ostřílené a hlavně osvědčené liverpoolské hvězdy Mohameda Salaha až 150 milionů eur.

To vše i přesto, že ho v létě 2023 neúspěšně lanařil Al-Ittihad a ve městě Beatles dokonce neměl uspět ani s celkovou částkou přesahující výši 200 milionů eur.

Přesun do neustále rostoucí Saudi Pro League, již věští Cristiano Ronaldo velkou budoucnost, by však přeci jen dopadnout mohl. Navzdory tomu, že je Salah smluvně vázán s Reds ještě na rok a půl.

Sport však píše, že by mohl oznámený odchod Jürgena Kloppa ovlivnit také největší egyptskou hvězdu, jež by německého odborníka mohla následovat a mohla by nyní dávat přednost odchodu z Anfieldu.

Al Hilal, jenž dosud vyhrál tamní soutěž osmkrát a vede ji s pohodlným sedmibodovým náskokem před Al Nassrem také v tomto ročníku, má pracovat na návrhu, který by devatenáctinásobné mistry Premier League přesvědčil k prodeji.

Obří posila z Old Trafford? Galatasaray by mohl pár dní před bitvami se Spartou posílit Eriksen

Saúdové mají nabídnout 100 milionů eur hned, přičemž dalších pětadvacet až padesát milionů eur by mohlo připlout do liverpoolské pokladnice na základně případných výkonnostních bonusů.

Vzhledem k tomu, že někdejší ofenzivní hráč Chelsea, Fiorentiny i AS Řím oslaví na konci této sezony už 32 let, je to obří suma. V podobné cenové hladině se totiž pohybují mnohem perspektivnější Florian Wirtz (20) z Bayeru Leverkusen nebo Rodrygo (23) z Realu Madrid.

Pokud by Salah na arabské vábení kývl, Starý kontinent by opustil po dlouhých dvanácti letech. Egyptský Al Mokawloon totiž vyměnil za Basilej již v létě 2012.

Al Hilal, jehož vede portugalský trenér Jorge Jesus, který má v kádru Neymara, Mitroviče, Koulibalyho, Rúbena Nevese i Milinkoviče-Saviče, naposledy prohrál loni v srpnu s Al Nassrem a to až v prodloužení. Od té doby neodešel poražen třicetkrát za sebou, s tím, že momentálně táhne úchvatnou šňůru 22 vítězných zápasů v řadě.

Salah by tak přišel do šlapajícího kolosu a boj o trofeje by se ho týkal dál.

Manažer Chelsea pod palbou. Je čas na změnu, žádá hlavu kouče manželka hvězdy Blues