Vyškov se zbavil nepotřebných. Jíchu poslal do Startu Brno, Coulibalyho dokonce až za oceán

Vyškov se zbavil nepotřebných. Jíchu poslal do Startu Brno, Coulibalyho dokonce až za oceán

Vedoucí tým F:NL z Vyškova, který přivedl v zimní přestávce již pět posil, oznámil necelý měsíc před rozjezdem odvetné části sezony dva okamžité konce. Kádr trenéra Jana Kameníka opustili brankář Filip Jícha (27) a dvoumetrový obránce Kessy Coulibaly (21).

Mladý stoper, jenž přišel z francouzského Sochaux, tak vydržel v moravském klubu pouhého půl roku, během něhož odehrál devět ligových a čtyři pohárové souboje.

Z Vyškova se přesunuje do týmu Huntsville City, který hraje třetí nejvyšší americkou soutěž MLS Next Pro.

Nedaleko Drnovic, kde zastává roli jedničky Jan Stejskal, už nebude působit ani náhradní brankář, který byl součástí týmu od roku 2022 a za tu dobu stihl absolvovat sedm soutěžních vystoupení. Čtyři ve F:NL a zbytek v MOL Cupu.

Tak už došlo i na Vyškov. Letošní první neúspěch omlouval Kameník nedokonalou technikou i únavou
Ve Varnsdorfu zářil, v Jablonci strádal. Ideálním prostředím na Schönův návrat do tempa se zdá být Vyškov

Bývalý brankář Kroměříže, Uherského Brodu, Prostějova i Znojma však opouští kandidáta na postup do FORTUNA:LIGY se vztyčenou hlavou, neboť s ním mezi třemi tyčemi Vyškov nikdy neprohrál a měl bilanci šesti výher a jednoho remízového výsledku.

Jeho novou destinací se stal TJ Start Brno, který v MSFL přezimuje na průběžné šestí příčce s nevelkou ztrátou na špičku.

"Oběma hráčům děkujeme za poctivou práci, kterou v dresu MFK Vyškov odvedli. Zároveň přejeme jen to nejlepší jak do další kariéry, tak i do osobního života," píše se na oficiálních stránkách druholigového lídra.