Levý kraj obrany by chtěl Real Madrid vyřešit dalším odchovancem. Má to ale jeden háček

Levý kraj obrany by chtěl Real Madrid vyřešit dalším odchovancem. Má to ale jeden háček

Real Madrid se již delší dobu zaobírá řešením situace na své pravé straně defenzivy. Vypomoci by si mohl dalším odchovancem, kterého ale bude muset vykoupit z područí přímého konkurenta o titul v této sezóně. Předmětem zájmu má být Miguel Gutierréz, který válí v barvách Girony.

Bílý balet v sobotu vykročil za mistrovským titulem, když v přímém souboji o čelo tabulky porazil Gironu vysoko 4:0. „Byl to náš nejlepší výkon v sezoně. Kvalita soupeře zvyšuje úroveň naší hry,“ nechal se slyšet čtyřiašedesátiletý italský kouč Carlo Ancelotti.

Levý kraj obrany dlouhodobě přidává na vráskách nejen jemu a problémy nevyřešil ani návrat odchovance Frana Garcíi, který na San Bernabéu zamířil po vydařené anabázi v Rayo Vallecano. Španělský obr do budoucna nepočítá ani s Ferlandem Mendym, jehož přestup mnozí označují jako hrubě nevydařený.

TAKTIKA ALONSA NESE OVOCE, TUCHEL S HRÁČI BAYERNU JEN STĚŽÍ HLEDALI SLOVA. JE O TITULU PŘEDEM ROZHODNUTO?

Gutierréz je v aktuálním ročníku LaLigy označován za nejlepšího levého beka této soutěže. Girona jej získala v létě 2022 za 4 miliony eur a tento nákup se jí náramně vyplatil. Kolem schopného obránce krouží také Manchester United, ale Real nezůstává pozadu.

„Každý hráč v téhle situaci se vyvíjí a zlepšuje každým dnem, týdnem. Miguel se v Gironě neskutečně posunul. Opravdu hraje dobře, my ho sledujeme a v létě se rozhodneme, jak to s ním bude dál," naznačil Ancelotti, že v létě možná bude volat odchovance zpět do španělské metropole. Girona ale nebude nakloněna tomuto tranferu, pokud do klubové pokladnice nepřiputuje odpovídající suma.

Foto: Girona FC