Přestup do Tottenhamu? Nejhorší rozhodnutí v kariéře, přiznává bývalý anglický reprezentant Ferdinand

Přestup do Tottenhamu? Nejhorší rozhodnutí v kariéře, přiznává bývalý anglický reprezentant Ferdinand

Měl to být splněný sen, nakonec se ale proměnil v noční můru. Bývalý anglický reprezentant Les Ferdinand vzpomíná na největší chybu, jakou během kariéry udělal. V jeho očích je jí přestup z Newcastlu do londýnského Tottenhamu.

Ferdinand, kterému je nyní 57 let, se rozpovídal o takřka čtvrtstoletí starém přestupu do organizace Spurs. Zamířil tam po dvou hvězdných sezonách v Newcastlu za šest milionů liber. Byl plný očekávání, jenže realita přinesla jen obrovské zklamání. V barvách klubu z St James' Parku vstřelil 50 gólů v pouhých 84 zápasech, ale v severním Londýně se tomu ani nepřiblížil. Během šesti sezon se trefil do sítě pouze 39 krát a to nastoupil do 149 duelů.

Bývalý anglický reprezentant přiznal, že byl v novém působišti zklamaný prakticky od chvíle, co do něj dorazil. Nelíbilo se mu zázemí klubu i jeho fungování. V rozhovoru pro Upfront se Simonem Jordanem uvedl: „Bylo to nejhorší rozhodnutí, jaké jsem mohl v kariéře udělat. Myslel jsem, že bude klub na stejné úrovni jako Newcastle, ale všechno bylo jiné.“

Zaskočený byl i odpočinkovým pokojem pro zraněné hráče, kde bylo šest postelí a televize navrch. „Říkal jsem si, že není divu, že v klubu jsou všichni zranění,“ vzpomínal na věci, které jej šokovaly. „Bylo to tam neuvěřitelně pohodlné.“

West Ham dostal v londýnském derby naloženo od Arsenalu, Citizens díky Haalandovi porazili Everton

Ferdinand v klubu vydržel šest let a v roce 1999 s ním dokonce vyhrál jednu ze svých dvou trofejí, získal Ligový pohár. I tak nemá na klub nejlepší vzpomínky. Útočník přiznal, že svoje pocity prozradil i tehdejšímu majiteli Lordu Sugarovi. Zásadních změny ale nepřišly, o to větší bylo jeho zklamání.

Na závěr přidal i další vzpomínku na dobu, kdy se připojil k týmu. Jedna skupinka dělala udržovací cviky, další byla v jiném koutě hřiště a další zase na jiném místě. „Pár hráčů dokonce polehávalo na zemi a čekalo, až přijde manažer. A já si říkal, kam jsem to sakra přišel?“ vyznal se Ferdinand.

V hlavě si tehdy okamžitě vybavil slova kamarádů o tom, že Tottenham není klubem, jaký si představuje. „A nejhorší bylo, že to věděl i tehdejší majitel, jenže nic se tehdy nezměnilo,“ dodal zklamaně bývalý útočník.