Ligový semafor: Plzeň si na startu jara zahrává, v Dynamu ožila vzpomínka na kanonýra Lafatu

Ligový semafor: Plzeň si na startu jara zahrává, v Dynamu ožila vzpomínka na kanonýra Lafatu

Baník zažívá nepříjemné déjà vu. Loni odstartoval jaro remízou se Zlínem a poté se krčil ve skupině o záchranu, nyní na úvod FORTUNA:LIGY překvapivě nestačil na České Budějovice. Dynamo naopak zahájilo etapu s novými trenéry fantasticky a po dominantním výkonu smazalo bodové manko na předposlední Zlín. S umístěním v TOP 3 si nadále zahrává Viktoria Plzeň, která v domácím prostředí ztratila proti Mladé Boleslavi, stalo se tak po dlouhých šesti letech.

Červená – Ostudná porážka na úvod

V minulé sezoně si Baník na úvod jarní části FORTUNA:LIGY nadělil remízu ve Zlíně a nakonec hrál až ve skupině o udržení. Nyní mu sice záchranářské starosti nehrozí, ale vstup do jara měl možná ještě horší - po bídném výkonu padl v Českých Budějovicích šokujícím výsledkem 0:3.

Pavel Hapal tak ani na druhý pokus nedokázal vstoupit do nového roku úspěšně. Jen pro zajímavost – nepovedlo se mu to z pozice trenéra v české lize ani jednou… První zápas roku nevyhrál ani při prvním angažmá v Ostravě, v Mladé Boleslavi či Zlínu.

Tři góly inkasoval Baník od Českých Budějovic naposledy v květnu roku 2015, tehdy ale díky trefě Davora Kukece z 88. minuty dokázal zvítězit 4:3. S prohrou po třech inkasovaných brankách tak odjížděl naposledy ze Střeleckého ostrova v roce 2009!

Po solidní přípravě tak ostravský celek navázal na bídný závěr podzimu, kdy nezvládl pět ze sedmi soutěžních duelů a Hapalova pozice byla v jednu chvíli pořádně nahnutá. Zdá se, že v klubu by to mohlo být znovu aktuální téma…

Sám Hapal totiž vzal porážku na sebe s tím, že tým dostatečně dobře nepřipravil. "Viděl jsem spoustu špatných výkonů. Nejen fotbalových, ale i běžeckých. Kdyby šlo o jednoho, dva hráče, hodnotil bych zápas jinak. Takto ale porážku beru na sebe a na celý realizační tým," soukal ze sebe po střetnutí.

Ostravské vstupy do jara

rok soupeř výsledek trenér
2024 České Budějovice 0:3 Hapal
2023 Zlín 1:1 Hapal
2022 Mladá Boleslav 3:2 Smetana
2021 Sparta 0:0 Kozel
2020 Slovácko 1:0 Kozel

foto: © FC Baník Ostrava/Roman Vlachynský