Výhra nad Jabloncem udělala z kouče Slavie rekordmana. Trpišovský vymazal plzeňskou legendu

Výhra nad Jabloncem udělala z kouče Slavie rekordmana. Trpišovský vymazal plzeňskou legendu

Dvojnásobnou radost musel mít po výhře nad Jabloncem lodivod Slavie Jindřich Trpišovský. Tři body urvali sešívaní v samotném závěru a díky tomu také zmizel z rekordních tabulek legendární plzeňský kouč Pavel Vrba. Sedmačtyřicetiletý Trpišovský v úvodním jarním kole vytvořil rekord samostatné ligy v počtu vítězství získaných na lavičce jednoho klubu, momentálně je na metě 149 vítězství.

Dosud byl rekordmanem Pavel Vrba, který s Plzní dosáhl na 148 vítězství, pomyslný bronz drží Petr Rada, jenž oslavil na lavičce Jablonce 103 výher. Vrba i Rada posbírali zmíněná vítězství během dvou angažmá.

To Trpišovský udělal rekord na jeden zátah. „Je to velký milník, obrovské číslo. Navíc během jedné šňůry. Připomíná nám to dlouhou dobu, kterou už ve Slavii jsme. Na takové číslo je potřeba hodně sezon, hodně zápasů," uvědomuje si kouč vršovického klubu.

"Je to velká pocta, ukazuje to na skvělé hráče, kteří ve Slavii byli, které jsme mohli trénovat, a na skvělé lidi, se kterými jsme mohli spolupracovat. Venca Jurečka dal Jablonci asi ještě důležitější gól, než si sám myslel," dodává trenér vicemistra a momentálně druhého celku tabulky.

Trenér Slavie promluvil o absenci nejdražší posily: Zima měl velké únavové markery, ladí se s týmem

Dá se čekat, že jeho rekord ještě poroste. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík novému majiteli spolu s trenérem slíbili, že ve Slavii zůstanou ještě dalších pět let. Dosavadní výkon pak s úctou zhodnotil i Trpišovského asistent Zdeněk Houštecký.

„149 výher během šesti let ve Slavii je neskutečné, famózní. Všechno se to sešlo. Není to jen o trenérech, je to o celém klubu, všech hráčích. Myslím si, že díky této metě si vítězství nad Jabloncem budeme dlouho pamatovat, utkví nám v paměti. I bez toho rekordu by to ale byl senzační zážitek… Budeme si to prostě pamatovat do konce života,“ míní.

Rekordní výhru nad Jabloncem už s kolegy nemohl prožít Jaroslav Köstl, který od ledna plní roli asistenta u národního týmu. V neděli se ale zašel do Edenu podívat. „Byl tady, může si to počítat také,“ smál se Trpišovský. „Přišel se rozloučit, prožíval to s námi. Reprezentace ještě nezačala hrát, pořád ho bereme tak, jako by tu s námi byl,“ dodává Houštecký.

Ligový semafor: Plzeň si na startu jara zahrává, v Dynamu ožila vzpomínka na kanonýra Lafatu

Jindřich Trpišovský, Zdeněk Houštecký, Jaroslav Köstl a Štěpán Kolář dorazili do Edenu v prosinci 2017. Od té doby vedli Slavii ve 207 ligových střetnutích s bilancí 149 výher, 38 remíz a 20 porážek. Jejich svěřenci nastříleli celkem 473 branek (skóre 473:144) a vyhráli 72 procent utkání, bodovali dokonce v 90,3 procenta střetnutí. Trenérský tým získal pro Slavii tři mistrovské tituly, Zlatý hattrick v sezoně 2020/21 završili sešívaní unikátním počinem, když celý ročník absolvovali bez porážky.

Ve statistice celkového počtu ligových vítězství v novodobé historii má Jindřich Trpišovský na kontě 185 výher, na vedoucího Pavla Vrbu ztrácí šest vítězství.