Kouč Vyškova byl po střetu s béčkem Realu pyšný na defenzivu. Soupeře jsme k šancím moc nepouštěli, chlubil se Kameník

Kouč Vyškova byl po střetu s béčkem Realu pyšný na defenzivu. Soupeře jsme k šancím moc nepouštěli, chlubil se Kameník
OBSAHUJE OHLASY

Současný vládce druhé nejvyšší české soutěže z Vyškova změřil v první polovině tohoto týdne na stadionu Alfreda di Stéfana síly s rezervním mužstvem Realu Madrid, kterému nyní náleží ve druhé skupině třetí španělské ligy dvanáctá pozice.

Vyškov se zbavil nepotřebných. Jíchu poslal do Startu Brno, Coulibalyho dokonce až za oceán

Moravský tým šel ve španělské metropoli do vedení v prvním dějství zásluhou devětadvacetiletého záložníka s historií v Líšni i Zbrojovce Davida Kršky, s tím, že trenérem Raúlem Gonzálesem vedené Castille se na domácím území podařilo srovnat dvacet minut před koncem.

Béčko Bílého baletu sice mělo více ze hry, nicméně jen co se lídr lídr F:NL zbavil nervozity, dokázal kontrovat rychlými a nebezpečnými protiútoky. V Madridu se tak hrálo vyrovnané utkání...

Foto: MFK Vyškov

"Zhruba po 20 minutách jsme si zvykli na tempo utkání a shodili jsme ze sebe nervozitu. Jakmile jsme se do toho dostali, objevovaly se z naší strany velmi dobré akce,” chválil svůj soubor na stránkách mfkvyskov.cz hlavní kouč moravského výběru Jan Kameník.

Konečná remíza 1:1 se určitě počítá. Za celou zimu zatím našel recept na jeho mužstvo pouze slovenský Trenčín. "Kluci zápas výborně odpracovali a podali celkově dobrý výkon na všech postech. Hráli jsme velice solidně do defenzivy a soupeře jsme k šancím moc nepouštěli. Sami jsme pak čerpali z rychlých protiútoků, některé akce jsme však nedotáhli," neměl problém přiznat někdejší stratég Zlína, Jihlavy i Pohronie.

Výsledek je povzbuzením i před čtvrtečním střetem s rezervou Leganés, která ve Španělsku hraje čtvrtou nejvyšší soutěž a měla by tak být o něco snazším soustem.

 "Je potřeba říct, že proti nám stála velká kvalita. Všichni hráči Realu byli skvěle technicky vybavení, pohybliví a současně velmi dobře organizovaní," ocenil posledního soupeře dvaačtyřicetiletý odborník. Na video rozhovor se můžete podívat zde