Vidina dobré sezóny se začíná rozplývat. Bayern měl identifikovat možnou náhradu za Tuchela

Vidina dobré sezóny se začíná rozplývat. Bayern měl identifikovat možnou náhradu za Tuchela

Bavorský gigant se trápí, herně i výsledkově, což může ohrozit celou tuto sezónu. Přišla chvíle, kdy každé zaváhání může přinést nedozírné následky a vidina cenných trofejí se rozplývá. Bayern o víkendu padl s Leverkusenem a nechal jej odskočit v tabulce Bundesligy na pět bodů, ve středu pak přišlo zaváhání i v Lize mistrů na půdě římského Lazia. Pozice kouče Tuchela se opět otřásá v základech, ačkoliv ještě v neděli vyjadřovalo vedení Bayernu důvěru v jeho práci.

Opět zkostnatělý výkon, prakticky žádná šance směrem dopředu, která by ohrozila branku soupeře. Bayern Mnichov se nachází v hluboké krizi, navíc do odvety Ligy mistrů nemůže počítat s vyloučeným Upamecanem.

Během zápasu televizní kamery několikrát zabraly utrápeného trenéra Thomase Tuchela, pod kterým se již několik týdnů kýve křeslo. Po zápase své svěřence nešetřil a bylo patrné, že atmosféra v kabině má k ideálu daleko.

„Už v prvním poločase jsme měli vést. Měli jsme tři jasné šance, které musíme proměňovat. Druhý byl už nejistota a plácání se v tom. Udělali jsme všechno pro to, abychom ten zápas prohráli,“ reagoval Tuchel na prohru 0:1 v Římě, která dává soupeři naději na postup v odvetě.

DESET PROHER VE 43 DUELECH? POZICE KRITIZOVANÉHO TUCHELA SLÁBNE. NENÍ VHODNÉ SE NA NĚCO TAKOVÉHO PTÁT HRÁČŮ, ŘÍKÁ MÜLLER

„Vnímám na týmu, že si přestal věřit, ale netuším proč. I v tomhle zápase bylo mnoho individuálních chyb. Z porážky jsme frustrovaní a naštvaní. Myslím, že jsme zápas prohráli, ale nejsem si jistý, že ho vyhrálo Lazio,“ reagoval trochu neuctivě k soupeři a prakticky naznačil, že italský klub vyhrál jen díky mizérii Bayernu.

Možného odvolání, které je v médiích skloňováno, se ale nebojí. „O svou budoucnost se nebojím. Potencionální vyhození mě nestraší,“ dodal někdejší stratég Chelsea či Dortmundu na tiskové konferenci. Britský list Metro ale větří, že jeho dny jsou v Allianz Aréně sečteny, stejně tak německý Bild.

Ten pasuje do role dočasného trenéra Hansiho Flicka, španělský list Mundo Deportivo pak oznámil, že Tuchel si je vědom konce Xaviho v Barceloně a už ji kontaktoval, že by funkci na Camp Nou převzal. Aby těch rošád nebylo málo, Bayern by mohl podle listu Marca převzít Zinedine Zidane. Bývalý kouč Realu Madrid je již delší dobu na volné noze a tato výzva by jej mohla zaujmout.