Levá strana sparťanské sestavy v troskách? Některé karty byly velmi přísné, mrzelo Priskeho. Má ale řešení

Levá strana sparťanské sestavy v troskách? Některé karty byly velmi přísné, mrzelo Priskeho. Má ale řešení

Trenér Sparty Brian Priske pochválil ve čtvrtek večer své svěřence po porážce 2:3 v Istanbulu v utkání Evropské ligy. Věří, že i když v kabině Letenských zavládl smutek, předvedený výkon dodá jeho týmu sebevědomí do odvety. "Odehráli jsme fantastické utkání. Hráli skvělý fotbal a vytvořili si mnoho šancí. Vstřelili jsme i dvě krásné branky a mohli přidat další. Na tým jsem ale pyšný. Snažím se to brát pozitivně," svěřil se na webu Sparta.cz. Prozradil také to, jak si poradí za týden s absencemi tří hráčů základní sestavy.

Sparta odehrála v Turecku dobrou partii, možná lepší, než sama čekala. Priske ale váhal nad tím, zda šlo o nejlepší výkon letenského celku pod jeho vedením. "To je těžké říct, ale určitě to byl dobrý výkon. Měli jsme dobré věci jak v ofenzivě, tak v defenzivě. Silnému soupeři jsme v domácím prostředí dělali problémy a až do devadesáté minuty jsme drželi dobrý výsledek," konstatoval kouč.

"Takové zápasy hráčům dodávají extra motivaci, jsou plné emocí. Ty v klucích zůstanou až do příštího týdne, kdy se je budeme snažit dobře využít. Teď se ale musíme rychle zotavit a nasměrovat naši pozornost k důležitému zápasu s Libercem," doplnil s tím, že Sparta odehrála v Turecku úžasný zápas ve skvělé atmosféře.

Priske dobře věděl, že jeho svěřenci nabídli soupeři chybami několik šancí a turecký tým okamžitě nemilosrdně trestal. "Vitík, Sørensen i Krejčí byli zodpovědní za ofenzivní hráče Galatasaraye. Po většinu zápasu si vedli proti kvalitním hráčům velmi dobře. Nejsme spokojeni se třemi góly, které jsme inkasovali. Něco podobného se nám stalo po dlouhé době," konstatoval trenér Sparty. Pořád se ale snažil hledat to dobré, co se povedlo. "Jsem pyšný na to, jak jsme hráli s těžkým soupeřem ve specifickém prostředí s hlasitými fanoušky. Není příjemné prohrát, ale v určitých ohledech si z utkání můžeme odnést něco pozitivního. Dodá nám sebedůvěru a zkušenosti do dalších podobně velkých střetnutí."

Na Letné můžeme porazit kohokoliv, Galatasaray to s námi nebude mít jednoduché, shodli se Kairinen s Vitíkem

Cítil, že se jeho tým v Turecku vydal ze všech sil a byl blízko remíze. "V klíčových momentech jsme však bohužel byli potrestáni. Musíme si z toho vzít pozitiva do dalších zápasů. I v kabině jsme se bavili o tom, že přesně takové zápasy nás posouvají dál. Víme, že můžeme hrát náš styl hry i proti takovým týmům," tvrdil Priske.

"V mnoha aspektech jsme po většinu zápasu hráli velmi dobře. Myslím, že až hráči později uvidí zápas na videu, bude jejich zklamání ještě větší. Šancí jsme měli opravdu hodně. Ale takový už je fotbal," dodal.

Do odvety vám budou kvůli karetním trestům chybět hned tři hráči, shodou okolností všichni na levé straně (Birmančeviš, Krejčí, Ryneš). Jak velký to bude pro Spartu problém? "Nejprve bych chtěl zmínit, že některé karty, které jsme obdrželi, byly z mého pohledu velmi přísné. Ale tak už to je, nic s tím neuděláme a je jen na nás, jak si s tím poradíme. Zelí je v pořádku, byl trochu nemocný. Věříme, že po návratu do Prahy bude schopen nastoupit. Ideálně už v neděli, určitě pak v odvetě," naznačil kouč, že by měl dostat šanci obránce Zelený.

Takové prostředí jsem nezažil, něco neskutečného, řekl sparťan Karabec

Podle trenéra pražského týmu zůstává i před odvetou Galatasaray favoritem a velké ambice má i celkově v Evropské lize. "Soustředím se však na Spartu a na způsob, jak soupeře v odvetě porazit. Myslím, že jsme ukázali, čeho jsme schopni a že můžeme postoupit," konstatoval Priske.

"Víme, že máme dobré hráče a skvělý tým. Doma na Letné nás čeká devadesát minut před skvělými fanoušky, kteří to už dlouho prokazují. Nemáme co ztratit, víme, že musíme zvítězit minimálně o jeden gól. Na konci zápasu pak uvidíme, jestli to byl jeden, nebo třeba více a na co to bude stačit," dodal kouč pro sparťanský web.