Sparta mohla vyhrát 5:1. Rozdíl byl v brankářích, myslí si expert Zelenka. Letenským v odvetě proti Turkům věří

Sparta mohla vyhrát 5:1. Rozdíl byl v brankářích, myslí si expert Zelenka. Letenským v odvetě proti Turkům věří

V Turecku hrál a dobře ví, jak chutná atmosféra na půdě Galatasaray. Bývalý záložník Sparty Lukáš Zelenka si ve čtvrtek večer říkal, že se Letenští na stadionu slavného soupeře nerozklepou a odehrají dobrou partii. Přesně to se stalo. "Kdyby Sparta dala šance a nedostala dva hloupé góly, klidně mohla vyhrát i 5:1. Ale na kdyby se nehraje," říká v hodnocení pro eFotbal.cz. Hlavní rozdíl viděl na pozici gólmana. "Výsledek je špatný, remíza by utkání slušela, ale v odvetě je to hratelné. Lidí Spartu poženou," věří.

Zelenka tvrdí, že zápas nabídl pro diváky dobrý fotbal, na který se stálo za to koukat. Jen kdyby Letenští lépe nakládali se svými šancemi. Místo vedení totiž musela Sparta umazávat manko. "Myslím, že dva góly měl brankář Sparty chytat. Ten první byl z úhlu na bližší tyč a i ten třetí se mi nezdál. Vindahl měl stát uprostřed. Samozřejmě je to můj pohled je jezn z televize a ani jsem nebyl gólman, ale podle mě byl zásadní rozdíl v brankářích. Muslera turecký tým podržel," uvedl bývalý šikovný záložník, jenž v Turecku během kariéry také působil.

Samozřejmě sparťanskému srdcaři vadily i chyby v defenzivě. "Kluci mají nějakou herní šablonu, chápu, že nechtějí míč odkopávat. Jen se nesmí takovému soupeři jako je Galatasaray nabídnout takové šance," narážel na zaváhání Ladislava Krejčího před jednou z inkasovaných branek. "Sparta určitě nemusela ten zápas prohrát. Věděl jsem, že to kluci zvládnou i v té bouřlivé atmosféře odehrají dobré utkání," doplnil.

Levá strana sparťanské sestavy v troskách? Některé karty byly velmi přísné, mrzelo Priskeho. Má ale řešení

Co může Spartu obrovsky mrzet, to je obrovský počet zahozených šancí. Měli je třeba Kuchta, Laci, Birmančevič... "Sparta mohla klidně dát pět gólů, kdyby proměňovala příležitosti. A když odmáznu ty dva nešťastné góly, klidně mohla vyhrát 5:1. Ale na kdyby se nehraje," pokrčil rameny někdejší šikovný ofenzivní záložník Letenských.

Pražané jej překvapili tím, že na Galatasaray vyrukovali s vysokým presinkem. "Ukázalo se, že má soupeř vzadu díry," všiml si Zelenka. "Možná stálo za to v některých fázích hry přepnout, zatáhnout se a hrozit z brejků," poznamenal k systému sparťanské hry.

Na Letné můžeme porazit kohokoliv, Galatasaray to s námi nebude mít jednoduché, shodli se Kairinen s Vitíkem

Letenští prý mají v kádru dostatečnou kvalitu, že si v odvetě poradí i bez distancovaného tria Ryneš, Krejčí, Birmančevič. "Na tohle se Sparta nebude vymlouvat. Má široký a kvalitní kádr. V obraně naskočí Panák, větší prostor dostane Haraslín, připravený bude Zelený. Nebo bude na hrotu Olatunji a Kuchta bude hrát na kraji," věřil Zelenka, že si český mistr poradí s nepříjemnou situací. "Kádr je našlapaný, za mě to nebude problém," uvedl.

Po slušném vystoupení o to víc sparťany bolí porážka. "Výsledek je blbej. Ale na Letné bude blázinec. Pokud to Galatasaray otevře, tak jim Sparta nějaké góly určitě nasází. Lidi na Letné tým poženou, Sparta bude hrát otevřeně, je to hratelný. Četl jsem, že Galatasaray má třikrát víc fandů, než žije tady lidí v celé republice, ale Sparta soupeře doma porazí," dodal s optimismem Zelenka.

Galatasaray vstal z mrtvých, Sparta první půli dominovala, píší turecká média a chválí českého mistra