Klokani budou kousat, ale věřím, že si s fanoušky po utkání zařveme, hlásí plzeňská jednička

Klokani budou kousat, ale věřím, že si s fanoušky po utkání zařveme, hlásí plzeňská jednička
OBSAHUJE VIDEO

Ve vršovickém Ďolíčku to dobře zná. Nejspíš tam má i hodně kamarádů. Teď se ale gólman Plzně Martin Jedlička postaví ve Vršovicích domácím Bohemians jako soupeř a bude chtít Pražany obrat o body. "Rok jsem v Bohemce působil, takže to pro mě bude trošku výjimečné. Věřím, že kvalita je na naší straně a zvládneme to," tvrdí brankář, který na pozici mezi tyčemi ve Viktorii nahradil Jindřicha Staňka, jenž odešel do Slavie.

Na Bohemians má Jedlička dobré vzpomínky. Chytal a byl oporou vršovického týmu. Jenže to je historie a teď gólmana zajímá jen tříbodový zisk Plzně. Tvrdí, že nepodlehne vzpomínkám ani atmosféře. "Těším se, ale beru to jako normální ligový zápas. Samozřejmě, to moje angažmá v Bohemce bylo úspěšné. Ale věřím, že to zvládneme za tři body," vyhlížel sobotní duel, který má výkop v 18:00.

Jenže západočeský klub nemá v poslední době s Bohemians úplně nejlepší bilanci. Naposledy sice vyhrála Viktoria, ale v dalších třech duelech na tři body nikdy nedosáhla. "Všichni víme, že je to v Ďolíčku pro každého soupeře těžké. Je tam dobrá atmosféra a domácí jsou bojovným týmem," konstatoval gólman. "Klokani určitě budou kousat, ale kvalita je na naší straně. Věřím, že to zvládneme," doplnil.

Sportovní ředitel Plzně Kolář se radoval z talentované posily. Po pár dnech je mladík z Viktorie pryč

Sám se těší na podporu fanoušků, i když budou v hlavním městě pochopitelně v menšině. "V prvním utkání s Boleslaví byli fanoušci fantastičtí. Byla krásná atmosféra. Věřím, že na Bohemku jich přijede co nejvíce a zaplní sektor pro hosty a budou dobrým sparingpartnerem fanouškům Bohemky. Doufám, že si po zápase s těmi našimi fandy zařveme," naznačil, že Plzeň má v plánu ve Vršovicích vyhrát a připsat si do tabulky další tři body.

Plzeň se na bodový zisk dvakrát dost nadřela

Plzeň už na jaře odehrála dvě utkání. Její projev herní okomentoval na stránkách vršovického klubu asistent trenéra Ivan Hašek: „V obou utkáních čelila Viktoria opravdu silným protivníkům. Pokaždé se hodně nadřeli a cesta k bodům nebyla ani v jednom případě nijak lehká, ba naopak. Obzvlášť úterní zápas v Ostravě byl pro ně dost těžký a o svém vítězství rozhodli až v poslední minutě utkání."

Kvůli anglickému týdnu čeká, že se sestava Viktorie proti duelu s Baníkem promění. „Určitě se jejich základní jedenáctka, od té, která nastoupila v Ostravě, lišit bude. Jednak z vynucených důvodů, protože se jim dva hráči vykartovali a nebudou k dispozici. Trenér Koubek má v týmu kvalitní hráče. Očekáváme, že dojde i k dalším změnám."

Hašek samozřejmě vnímá silné stránky soupeře. „V útočné fázi mají velkou sílu. Chodí dopředu ve velkém počtu, budeme si to muset ohlídat. Samozřejmostí jsou i standardní situace, z nichž hráči Plzně umí hrozit a dávat góly."