Petr Čech? Monstrum. Četl mi myšlenky, vzpomíná na prohrané finále Ligy mistrů útočník Bayernu

Petr Čech? Monstrum. Četl mi myšlenky, vzpomíná na prohrané finále Ligy mistrů útočník Bayernu

Finále Ligy mistrů z roku 2012 nemůže dostat tehdejší útočník Bayernu Mario Gomez z hlavy. A nejen kvůli tomu, že mnichovský tým ztratil na domácím stadionu prestižní bitvu v penaltovém rozstřelu. I po letech musí myslet na českého gólmana v dresu Blues Petra Čecha. Označil ho „monstrum“, které se dokázalo hráčům soupeře dostat do hlavy.

Gomez měl jasno, kdo Bayern připravil o ceněnou trofej. Mohl za to Petr Čech, zkušený český gólman byl ve finále opravdu za hvězdu. Plně to potvrdil v rozhodujícím penaltovém rozstřelu. Bývalý německý reprezentant mu tam sice dal gól, ale nestačilo to. Čech prý dokázal číst soupeřům myšlenky a tahle výhoda byla rozhodující.

Gomez s odstupem let prozradil, že jen pár vteřin před penaltou změnil názor, kam ji zahraje. „Položil jsem si míč na značku a podíval se na Petra Čecha, který tam stál a vypadal jako monstrum,“ svěřil se útočník.

Mohl vydělávat 27 milionů týdně! Sterling ale odolal pokušení, za Ronaldem ho nedostala ani nabídka snů

„Nakonec jsem se na poslední chvíli rozmyslel a rozhodl se střílet jinam,“ okomentoval svůj úspěšný pokus, na který Čech jen těsně nedosáhl. V dalším průběhu rozstřelu už ale brankář Chelsea čaroval a zlikvidoval pokusy Oliče a Schweinsteigera, což vyneslo Blues na vrchol.

Pointa, proč na rozstřel nemůže zapomenout, ale měla teprve přijít. „Šílená věc na tom příběhu je, že jsem po finále musel na dopingovou kontrolu a vedle mě seděl právě Petr Čech. Dlouho bylo ticho, ale nakonec se mě zeptal. Hele, co to bylo s tou penaltou?“ vzpomínal Gomez v podcastu "All Kicking Off podcast."

Změny v Chelsea zatím nezabraly. V lětě se dá čekat v kabině Blues hráčské zemětřesení

Jen se na brankáře Chelsea překvapeně podíval a nevěděl, co má říct. „A on mi povídá. Chtěl jsi nejdříve střílet jinam, do druhého rohu. Úplně jsi mě zmátl. Věděl jsem, kam chceš kopat. Normálně věděl to, co se tehdy před penaltou uvnitř mě odehrálo. To je brutální,“ konstatoval bývalý útočník Bayernu.

„V tu chvíli si člověk zase uvědomil, jaký je Čech skvělý brankář. On dokázal hráče soupeře přečíst, vnímal řeč jejich těla,“ naznačil jedinečnost legendárního gólmana.

Velká bída, nula! Bombarďák Kane pod palbou kritiky, teď dostal slavný Bayern další ránu