Konkurence pro exsparťana Dúbravku? De Gea se chystá udělat velké rozhodnutí, píší v Anglii

Konkurence pro exsparťana Dúbravku? De Gea se chystá udělat velké rozhodnutí, píší v Anglii

Je bez práce. Od loňského léta. Bývalá hvězda Manchesteru United David de Gea sice měl celou řadu nabídek, žádná ale neoslovila zkušeného brankáře neoslovila natolik, aby se vrátil mezi tyče. Podle listu The Sun se Španěl dál chystá na velké rozhodnutí. Mluví se o zájmu Newcastlu, kde je ze hry brankářská jednička Nick Pope a slovenský náhradník Dúbravka podle expertů občas chybuje, tak klub hledá řešení. Zda se ale opravdu dojde k dohodě, to nikdo netuší.

De Gea byl v posledních měsících spojován s řadou evropských klubů. Brankář se netají tím, že by klidně volno bez fotbalu ukončil. Jenže zatím nedostal nabídku, která odpovídá jeho představám. Objevil se zájem ze Saúdské Arábie, stejně jako z Premier League, jenže zájem neměla špička, ale Nottingham. Ten hráči dokonce zaručil do konce sezony post jedničky, ale všechno bylo marné.

Proslýchá se, že pokud neuspěje ani Newcastle, bude čekat De Gea na nabídku z rodného Španělska. Zdroje blízké třiatřicetiletému gólmanovi tvrdí, že je ochotný si na laso z LaLigy počkat. De Gea je v současnosti volným hráčem, takže až dojde k dohodě, může naskočit do jakéhokoliv klubu. Ve vizitce pro případné zájemce svítí jedenáct sezon strávených na Old Trafford, zasáhl tam do 545 duelů. V kolonce úspěchů pak má vítězství v Premier League, FA Cupu, triumf v Evropské lize a také dvě výhry v Ligovém poháru. Na to už by mohly kluby slyšet.

Mohl vydělávat 27 milionů týdně! Sterling ale odolal pokušení, za Ronaldem ho nedostala ani nabídka snů

V souvislosti s návratem do Španělska se mluví o možném zájmu Atlética Madrid, kde již působil a bylo by působivé, kdyby se na sklonku kariéry přišel comeback. Možná by mohl po letech klapnout i Real Madrid. Tam už měl De Gea blízko v roce 2015, jenže v den uzávěrky přestupů zmařil dohodu pozdě zaslaný fax… Teď je zraněný Thibaut Courtois, brankář Realu číslo 1, může tedy laso z královského klubu přiletět znovu?

Na Ostrovech momentálně vede Newcastle. Zranění Nicka Popea způsobilo, že se mluví o možném spojení gólmana s přestupem do St James' Parku. The Sun uvádí, že náhradníkovi Martinu Dúbravkovi v očích manažera Eddieho Howea hodně ublížila obrovská chyba v duelu proti Bournemouthu…

V pozadí se mihla zmínka i o možném návratu na Old Trafford. Ale to bylo v době, kdy byl na africkém šampionátu Andre Onana. Tato varianta už není ve hře, i tak se zdála hodně nepravděpodobnou.

Zájem o hráče byl i ze Saúdské Arábie, kde dal brankář košem klubu Al-Shabab. The Sun píše, že to ještě neznamená, že kdyby se objevila další lukrativní nabídka z Blízkého východu, že De Gea nepřehodnotí názor.